Home / Inne / Molik wygrywa, Wielebski na podium w Poznaniu

Molik wygrywa, Wielebski na podium w Poznaniu

Junior Wójcik Racing Teamu, 15-letni Mateusz Molik sięgnął po dwie kolejne wygrane na torze w Poznaniu i z kompletem czterech zwycięstw umocnił się na prowadzeniu motocyklowych mistrzostw Polski klasy Supersport 300. Dwa kolejne finisze na drugim stopniu podium kategorii Superstock 1000 wywalczył z kolei jego zespołowy kolega, Artur Wielebski. 

Choć do sobotniego wyścigu startował z końca stawki, Molik widowiskowo przebił się na prowadzenie już na pierwszym okrążeniu, wygrywając z komfortową, czterosekundową przewagą.

W niedzielę walka była dużo bardziej zacięta, ale dosiadający Yamahy R3 15-latek perfekcyjnie rozplanował ostatnie okrążenia i wysunął się na prowadzenie tuż przed metą, kończąc drugi wyścig weekendu z przewagą zaledwie jednej dziesiątej rundy.

Po czterech pierwszych wyścigach junior wspieranego przez PKN ORLEN Wójcik Racing Teamu prowadzi w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski klasy Supersport 300 z kompletem czterech zwycięstw.

Świetne tempo w klasie Superstock 1000 pokazał w Poznaniu Artur Wielebski, który podobnie jak podczas pierwszej rundy, także i tym razem dwukrotnie stanął na drugim stopniu podium, umacniając się jednocześnie na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Już za dwa tygodnie Mateusz Molik wystartuje w drugiej rundzie mistrzostw Europy Alpe Adria na znanym z MotoGP, czeskim torze w Brnie. Trzecia runda mistrzostw Polski odbędzie się z kolei tydzień później na słowackim Slovakiaringu.

„To był bardzo udany i intensywny weekend – mówi Mateusz Molik. – Sobotnie kwalifikacje upłynęły dla mnie pod znakiem docierania nowego silnika, dlatego do pierwszego wyścigu startowałem z końca stawki. W sobotę odskoczyłem rywalom już na pierwszym okrążeniu i kontrolowałem sytuację. W niedzielę, mimo startu z pole position, nie byłem w stanie uciec i musiałem ostro walczyć. Miałem plan na ostatnie okrążenie, ale finalnie wykorzystałem drobny błąd rywala i dowiozłem zwycięstwo do mety, choć brakowało mi nieco przyczepności przedniej opony”. 

„Wyścigi w Poznaniu upłynęły pod znakiem bardzo zaciętej walki – dodaje Artur Wielebski, który z sobotę rozminął się z wygraną o zaledwie 1,7 sekundy. – Podobnie jak podczas pierwszej rundy, tym razem także byłem dwukrotnie drugi i stoczyłem też kilka widowiskowych pojedynków z rywalami na motocyklach mocniejszej kategorii Superbike. Jestem zadowolony z wyniku i kolejnych cennych punktów. Nie mogę już doczekać się wyścigów na Słowacji”.

Więcej informacji o Wójcik Racing Teamie na profilu www.facebook.com/wojcikracingteam oraz stronie wojcikracingteam.pl .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,909 sek