Home / Inne / Motocykliści BMW M Cup ponownie spotkali się na torze

Motocykliści BMW M Cup ponownie spotkali się na torze

Motocykliści BMW M Cup ponownie spotkali się na torze i zmierzyli się w jeszcze jednym, ostatnim w tym sezonie wyścigu. Okazją ku temu było podsumowanie tegorocznej edycji Pucharu. Podczas kończącego sezon spotkania organizatorzy nie tylko wręczyli czołowym zawodnikom trofea i dodatkowe nagrody, ale także zdradzili pierwsze szczegóły przyszłorocznej rywalizacji.

W sezonie 2023 aż 32 zawodników wystartowało na motocyklach BMW S1000RR w czternastu wyścigach na torach w pięciu różnych krajach. Uczestnicy ścigali się w dwóch kategoriach, Cup oraz Pro, w których na trzech pierwszych pozycjach rywalizację zakończyli odpowiednio Sylwester Byczkowski, Krzysztof Szypuła i Piotr Grylicki oraz Paweł Sobczyk, Marcin Biernacki i Piotr Prendota.

W miniony piątek uczestnicy organizowanego przez BMW Motorrad Sikora pucharu spotkali się ponownie, aby podsumować tegoroczne zmagania, a także zmierzyć się w wyścigu mistrzów na wrocławskim torze TOP1 Karting. Zmagania wygrał zawodnik klasy Cup, Sobiesław Markowski, który pokonał reprezentujących barwy BMW Sikora M Motorsport braci Pawelec, 18-letniego Olega, który sięgnął w tym roku po mistrzostwo Polski klasy Superstock 1000 oraz 16-letniego Milana, który zwyciężył w europejskiej serii Alpe Adria w tej samej kategorii.

Wszyscy uczestnicy Pucharu otrzymali także okolicznościowe spinki do mankietów od partnera technicznego serii, firmy Womet-Tech, podczas gdy zawodnicy, którzy zrobili w tym roku największe postępy otrzymali dodatkowe nagrody; zestawy narzędziowe partnera cyklu, firmy Proline Tools.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednocześnie organizator BMW M Cup, wielokrotny mistrz Polski Ireneusz Sikora, zdradził także pierwsze szczegóły dotyczące przyszłorocznej edycji, podczas której odbędzie się sześć weekendów wyścigowych połączonych z zawodami mistrzostw Polski WMMP oraz cyklu Alpe Adria.

Zawodnicy ponownie korzystać będą z motocykli BMW S1000RR w specyfikacji Superstock 1000 i używać ogumienia partnera cyklu, firmy Pirelli. Ponownie będą także podzieleni na dwie kategorie, Cup i Pro, według czasów okrążeń uzyskiwanych do tej pory na torze w Poznaniu.

Na zawodników ponownie czekać będą dwa komplety atrakcyjnych nagród. Nowością będą także dodatkowe, zakulisowe bilety VIP-owskie na rundy MotoGP, podczas których w serii Red Bull MotoGP Rookies Cup jako pierwszy Polak w historii ścigać się będzie podopieczny BMW Sikora M Motorsport, Milan Pawelec.

BMW jest partnerem mistrzostw świata Grand Prix, zaopatrując serię m.in. w oficjalny samochód bezpieczeństwa i fundując nagrodę dla najlepszego zawodnika kwalifikacji klasy MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Podczas zakończenia sezonu 2023 Ireneusz Sikora powitał w zespole nowego juniora, Oskara Pawelca, syna sześciokrotnego mistrza Polski, Andrzeja Pawelca. 17-latek wystartuje w barwach BMW Sikora M Motorsport w wyścigach mistrzostw Polski klasy Supersport 300. Jednocześnie szef zespołu zdradził, że międzynarodowe plany Milana Pawelca nie zakończą się na serii Red Bull MotoGP Rookies Cup.

„To był niesamowity i ekscytujący sezon, podczas którego motocykle BMW zdominowały wyścigowy padok nie tylko w Polsce – mówi Ireneusz Sikora. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej edycji BMW M Cup i cieszymy się z faktu, że jako BMW Motorrad Sikora zorganizujemy te zmagania ponownie w nadchodzącym sezonie. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników, w tym raz jeszcze dla zwycięzcy klasy Cup, Sylwestra Byczkowskiego, który równowartość głównej nagrody postanowił przeznaczyć na cele charytatywne. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym partnerom, w szczególności firmom Petronas, Proline Tools oraz Pirelli, za ich wieloletnie wsparcie, pomoc i zaangażowanie. Cieszę się również, że jako zespół pomogliśmy otworzyć drzwi do wielkiej, międzynarodowej kariery młodym braciom Pawelec. Milan w sezonie 2024 będzie pisał historię polskiego motorsportu na międzynarodowych arenach w nowych dla niego seriach, ale nadal pozostanie członkiem naszej rodziny i ambasadorem marki BMW. Spotkanie we Wrocławiu było także idealną okazją, aby wspólnie z uczestnikami pucharu podjąć kilka kluczowych decyzji dotyczących przyszłorocznej edycji BMW M Cup. To będzie ekscytujący sezon dla nas wszystkich”.

Więcej informacji o Pucharze BMW M Cup na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,759 sek