Home / Inne / Motocykliści BMW M Cup testują na Węgrzech

Motocykliści BMW M Cup testują na Węgrzech

Na miesiąc przed startem drugiej edycji pucharu markowego BMW M Cup, jego tegoroczni uczestnicy przez dwa dni testowali swoje motocykle pod okiem doświadczonych mistrzów na węgierskim torze Pannoniaring.

Ubiegłoroczna, pierwsza edycja organizowanego przez bielskiego dilera BMW Sikora pucharu BMW M Cup okazała się ogromnym sukcesem, przyciągając na start aż 24 uczestników. Tegoroczne zmagania odbędą się więc z jeszcze większym rozmachem.

Dosiadający identycznie przygotowanych motocykli BMW S 1000 RR, zawodnicy staną do walki w czternastu wyścigach podczas siedmiu weekendów na torach w pięciu różnych państwach. Będą podzieleni na dwie kategorie, BMW M Cup oraz BMW M Cup Pro, przeznaczone dla mniej i bardziej zaawansowanych.

Stawką będą nie tylko punkty do klasyfikacji generalnej i puchary, ale także cenne nagrody, z samochodem BMW serii 2 na czele. Pierwsza runda i pierwsze dwa wyścigi już w dniach 20/21 maja na torze w Poznaniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na niecały miesiąc przed startem sezonu motocykliści wzięli udział w oficjalnych, dwudniowych testach, które odbyły się w miniony weekend na węgierskim torze Pannoniaring.

Zawodnicy jeździli tam pod okiem motocyklowych mistrzów, w tym Ireneusza Sikory i utalentowanych braci Pawelec, którzy sami także planują w tym sezonie ambitny kalendarz startów w barwach zespołu BMW Sikora M Motorsport.

„To były dwa bardzo intensywne i dobrze przepracowane dni – mówi czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike i organizator BMW M Cup, Ireneusz Sikora. – Tegoroczna edycja będzie drugą na modelu S 1000 RR i kolejną dla nas, jako organizatora, bo pierwsze tego typu zawody zorganizowaliśmy jako BMW Sikora już kilkanaście lat temu. Mamy więc spore doświadczenie, a także wsparcie takich partnerów, jak Petronas i jesteśmy pewni, że czeka nas ekscytujący sezon. Uczestnicy są w dobrej formie i nie mogą doczekać się pierwszych wyścigów, które już niedługo w Poznaniu. Na Węgrzech testowali także zawodnicy zespołu BMW Sikora M Motorsport, którzy pokazali świetne tempo i byli bardzo dobrym punktem odniesienia dla uczestników pucharu. Milan Pawelec zbliżył się nawet na mniej niż półtorej sekundy do rekordu toru, dosiadając BMW S 1000 RR w specyfikacji Superstock. To pokazuje ogromny potencjał zarówno jego, jak i naszych motocykli. O planach zespołu poinformujemy wkrótce, ale one także zapowiadają się ekscytująco”. 

Kalendarz wyścigów BMW M Cup 2023

20/21 maja – tor Poznań
17/18 czerwca – Pannoniaring, Węgry
1/2 lipca – tor Poznań
15/16 lipca – Brno, Czechy
5/6 sierpnia – Grobnik, Chorwacja
19/20 sierpnia – tor Poznań
9/10 września – Slovakiaring, Słowacja

Więcej informacji na temat BMW M Cup znaleźć można na stronie pucharu pod adresem www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,899 sek