Home / Inne / Motocykliści Teamu LRP Poland odbierają kolejne trofea

Motocykliści Teamu LRP Poland odbierają kolejne trofea

Motocykliści zespołu LRP Poland oficjalnie odebrali trofea zwieńczające bardzo udany dla nich sezon 2023.

Podczas kończącej sezon Gali Polskiego Związku Motorowego, która odbyła się w sobotę w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, Marek Szkopek świętował kolejne mistrzostwo Polski klasy Superbike, z kolei Bartłomiej Lewandowski odebrał puchar za wywalczenie tytułu drugiego wicemistrza Polski kategorii Superstock 1000.

Team LRP Poland otrzymał także specjalnie wyróżnienie za reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Ekipa Bartłomieja Lewandowskiego od lat ściga się bowiem w mistrzostwach świata FIM EWC, jako jeden z czołowych zespołów niezależnych najmocniejszej klasy Formula EWC.

Marek Szkopek, który w sezonie 2023 ponownie ścigał się w barwach Teamu LRP Poland, za sterami BMW S1000RR wygrał aż trzy wyścigi, a pięć kolejnych zakończył na podium, po zaciętej walce sięgając po trzeci w karierze tytuł mistrza Polski najmocniejszej klasy Superbike.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Trzy razy na podium klasy Superstock 1000 stanął z kolei szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski, który wszystkie wyścigi kończył w pierwszej czwórce, sięgając po tytuł drugiego wicemistrza kraju.

„Dziękuję za ten wspaniały sezon mojej rodzinie, kibicom i całemu zespołowi LRP Poland – mówi Marek Szkopek. – Ten rok upłynął dla nas pod znakiem wielu emocji i zaciętej walki, zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, kończąc się w najlepszy możliwy sposób; na szczycie podium”.

„Tak udany sezon 2023 to efekt wieloletniej, bardzo ciężkiej pracy całego zespołu i ogromnej pasji, jaką dzielimy wspólnie z naszymi zawodnikami, szefem technicznym Marcinem Kolanowskim, wspaniałą ekipą mechaników z Politechniki Wrocławskiej oraz naszymi partnerami, z Pirelli Polska i BMW na czele – dodaje założyciel i szef zespołu, Bartłomiej Lewandowski. – Chciałbym im wszystkim bardzo podziękować nie tylko za ten sezon, ale i za wszystkie lata, które jako wyścigowa rodzina spędziliśmy na torze”.

Więcej o zespole LRP Poland na oficjalnej stronie www.lrppoland.pl , profilu na Facebooku www.facebook.com/TeamLRPPoland i kanale Youtube.

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
143 zapytań w 1,820 sek