Home / Inne / CEV Moto3, Walencja: Czwarte zwycięstwo Holgado! Moreira, Matsuyama i Alonso na deskach!

CEV Moto3, Walencja: Czwarte zwycięstwo Holgado! Moreira, Matsuyama i Alonso na deskach!

Daniel Holgado odniósł czwarte z rzędu zwycięstwo i posiada komplet punktów po dwóch rundach MŚ Juniorów Moto3. Drugie miejsce zajął Jose Julian Garcia, natomiast trzecie Ivan Ortola. Do mety po wywrotce na ostatnim okrążeniu nie dojechał Diogo Moreira, który do ostatniego okrążenia walczył o wygraną. Na początku rywalizacji, po kolizji z Joelem Kelso, „na deskach” wyścig po raz drugi zakończył David Alonso! Do mety nie dojechał także drugi w pierwszym starcie Takuma Matsuyama. Podobnie, jak w Moto2, rywalizacja została przerwana i skrócona po bolesnej wywrotce Filippo Farioliego.

Z powodu problemów z motocyklem na okrążeniu formującym z boksów musiał startować Marco Tapia. Na prowadzenie po starcie wyszedł Diogo Moreira. Wyścig nie trwał jednak nawet jednego okrążenia. Po kolizji poważną wywrotkę w zakręcie Angela Nieto zaliczyli reprezentanci Włoch – Filippo Farioli i Alessandro Morosi. Dla jednego z nich była ona wyjątkowo bolesna, gdyż został przygnieciony przez motocykl. Zawodnik nie był w stanie wstać o własnych siłach, w związku z czym na tor musiały wyjść służby porządkowe. Sędziowie zdecydowali o wywieszeniu czerwonej flagi. Taki obrót spraw z pewnością cieszyć może Davida Munoza, gdyż Hiszpan upadł w zakręcie jedenastym. Zdołał się jednak pozbierać, odpalić motocykl i wrócić do boksów. Jako, że układ stawki liczy się na okrążenie przed czerwoną flagą, ustawi się na pozycji sprzed upadku.

Wyścig został skrócony do dwunastu kółek. Ponownie na prowadzenie po starcie wyszedł Moreira. Z boksów musiał startować przez problemy z motocyklem jego zespołowy partner Jose Antonio Rueda. Na pierwszym okrążeniu, w jedenastym zakręcie, Munoz ponownie upadł… tym razem ze swoim bratem!

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na drugim kółku Holgado odzyskał pierwszą lokatę wywalczoną w kwalifikacjach. W zakręcie wywrotkę po kolizji zaliczył David Alonso z Joelem Kelso. To drugi nie ukończony wyścig dla Kolumbijczyka! Chwilę później bolesną wywrotkę w „ósemce” zaliczył także Sho Nishimura.

Na czele stawki jechał Holgado, jednak najszybsze okrążenie wyścigu dzierżył trzeci Ortola. Przedzielał ich Moreira. Czwarte miejsce z ponad dwusekundową stratą zajmował Jose Julian Garcia. Za kierowcą z numerem 20 powstała wyraźna luka. Piąte miejsce zajmował Matsuyama, którego próbował gonić Salvador.

Na pięć okrążeń przed metą czołowa czwórka pozostawała bez zmian. Szybszy od nich był jednak Matsuyama, który robił co mógł, aby zniwelować stratę. Japończyk jednocześnie odjechał od Salvadora. Tymczasem wywrotkę zaliczył Alessandro Morosi, który po wywrotce z Fariolą był w stanie powrócić do rywalizacji.

Pogoń Matsuyamy zaledwie kółko później zakończyło się wywrotką. Na czele zawodnicy wymieniali się lokatami. Raz prowadził Holgado, raz Ortola, a raz Moreira. Do Salvadora dojechał Ruda. Strata do czołowej czwórki była jednak ogromna, w związku z czym pozostawała im walka o piąte miejsce.

Jako pierwszy ostatnie okrążenie rozpoczął Moreira, jednak Holgado i Ortola wykorzystali tunel aerodynamiczny do ataku. Brazylijczyk trącił tylne koło Ortoli w zakręcie pierwszym, na szczęście nie doszło do wywrotki. Kierowca zespołu Estrella Galicia spadł jednak na czwartą lokatę. Skutecznie zaatakował Ortolę w „jedenastce”, jednak broniąc się w zakręcie dwunastym, zaliczył „wysiadkę” i w konsekwencji wywrotkę. Niestety trzymał się za nadgarstek, w związku z czym istnieje ryzyko urazu.

Holgado nie dał się w ostatnim zakręcie toru Garcii i tym samym sięgnął czwarte z rzędu zwycięstwo. Podium dopełnił Ortola.

Źródło: www.fimcevrepsol.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,459 sek