Home / Inne / Niepewna pogoda i rekord frekwencji na zawodach pit bike w Toruniu

Niepewna pogoda i rekord frekwencji na zawodach pit bike w Toruniu

Wystartował Dobre Sklepy Motocyklowe Puchar Polski Pit Bike SM. Zawodnicy sezon rozpoczęli rekordową rundą na toruńskiej Awix Racing Arenie.

Na minimotocyklach pit bike ścigało się aż 127 uczestników. Stu jedenastu zawodników rywalizowało w dziewięciu klasach oraz piętnastka najmłodszych uczestników zaprezentowała się w jazdach pokazowych – specjalnych przejazdach dla dzieci, które nie posiadają jeszcze licencji zawodniczej.

Toruński obiekt jest bardzo dobrze znany zawodnikom pit bike. Położony u podnóża żużlowej Motoareny tor stał się areną zmagań w pierwszej rundzie tegorocznego sezonu zawodów rozgrywanych na podłożu asfaltowym. Niestety tuż przed zawodami nad Toruniem rozpętała się spora wichura, na szczęście w dniu zawodów, pogoda była łaskawsza i zawody mogły zostać przeprowadzone bez większych przeszkód.

Kliknij, aby pominąć reklamy

– Cieszymy się z takiego rozpoczęcia sezonu, na linii startowej pojawiły się zupełnie nowe nazwiska, ale także bardzo dobrze znane nam twarze – mówi Sylwia Żółtowska, prezes MX Otopit Toruń, organizator wydarzenia. – Nie tylko cieszy wzrost poziomu zawodników, ale także roszady w klasach i nowe obsady w teamach. Dzięki temu nasze zawody są cały czas nieprzewidywalne i ekscytujące dla publiczności. To co cieszy mnie osobiście to również frekwencja w jazdach pokazowych – to nowe pokolenie, które stopniowo będzie pojawiało się w stawce pucharowej oraz mistrzowskiej. Gratuluję wszystkich uczestnikom startu, widzimy się w czerwcu.

Kolejna runda Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM została zaplanowana na torze pod Zieloną Górą, Wallrav Race Center. Zawody odbędą się w dniach 25-26 czerwca, czyli w weekend rozpoczynający tegoroczne wakacje. Więcej informacji o zawodach, można zaleźć na stronie organizatora www.zawodypitbike.pl

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zwycięzcy Dobre Sklepy Motocyklowe Pucharu Polski Pit Bike SM
Runda 1, Awix Racing Arena Toruń
22 maja 2022

Masters
1.Tomasz Wojciech
2. Rafał Walasiewicz
3. Tomasz Bielas

Stock 90
1. Olaf Kozłowski
2. Mieszko Mudło
3. Nikodem Sobierajski

Stock 125
1. Bartosz Derek
2. Bartosz Bambecki
3. Paweł Sitek

Pit Ladies
1. Aleksandra Kotowska
2. Magdalena Pabijan
3. Jagoda Żyłkowska

Stock 150 Junior
1. Mateusz Molik
2. Aleksander Gralewicz
3. Maksymilian Palmowski

Lite 150
1. Krzysztof Dzikowski
2. Piotr Zamiatała
3. Michał Zieliński

Stock 150
1. Jakub Waszak
2. Bartosz Krygier
3. Norbert Targosz

Super Pit
1. Mateusz Hulewicz
2. Kacper Raniszewski
3. Miłosz Kurkul

MiniGP
1. Oskar Kubicki
2. Piotr Adamczyk
3. Marek Zawadzki

Źródło: inf. prasowa

AUTOR: Redakcja

Komentarze: 1

  1. O kurcza! Przegapiłem xP
    Był ktoś może na tych zawodach ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 1,245 sek