Home / Inne / Oleg Pawelec i Sikora wygrywają w Poznaniu w WMMP

Oleg Pawelec i Sikora wygrywają w Poznaniu w WMMP

Motocykliści zespołu BMW Sikora M Motorsport zdominowali pierwszą rundę mistrzostw Polski WMMP. W Poznaniu po podwójne zwycięstwo sięgnął obrońca tytułu w klasie Superstock 1000, 18-letni Oleg Pawelec, który w sobotę przyjechał na tor prosto z egzaminu maturalnego.

W kategorii Superbike wygraną i trzecie miejsce wywalczył z kolei wielokrotny mistrz Polski, Ireneusz Sikora.

Tegoroczne zmagania w wyjątkowo widowiskowym stylu zainaugurowali także zawodnicy pucharu BMW M Cup.

Oleg Pawelec, który rok temu sięgnął po mistrzostwo Polski z kompletem zwycięstw, rozpoczął obronę tytułu od wywalczenia pole position i zdominowania obu wyścigów, choć w niedzielę zawodnicy ścigali się w wyjątkowo trudnych warunkach, na przesychającym torze.

Równie imponujące tempo za sterami BMW M1000RR pokazał Ireneusz Sikora, który w obu wyścigach stoczył widowiskowe pojedynki na czele stawki, w sobotę finiszując na trzeciej pozycji, a w niedzielę wygrywając z przewagą zaledwie czterech setnych sekundy.

Po idealnym początku sezonu obaj zawodnicy zespołu BMW Sikora M Motorsport zajmują pierwsze miejsca w klasyfikacjach generalnych swoich klas. Druga runda mistrzostw Polski odbędzie się za dwa tygodnie, także na torze w Poznaniu.

W miniony weekend w stolicy Wielkopolski odbyła się także pierwsza z sześciu rund organizowanego przed dilera BMW Motorrad Sikora pucharu markowego BMW M Cup, w którym do walki stanęło 19 zawodników dosiadających motocykli BMW S1000RR, w tym startujący z tzw. „dziką kartą” Marcin Biernacki.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W klasie Pro oba wyścigi padły łupem ubiegłorocznego triumfatora kategorii Cup, Sylwestra Byczkowskiego, który w sobotę stoczył widowiskowy pojedynek z Biernackim, a w niedzielę z Krzysztofem Szypułą, podczas gdy na podium stanęli także Maciej Ukleja i Tomasz Rowiński.

W klasie Cup na dwóch pierwszych pozycjach w obu wyścigach meldowali się Adam Wojaczek i debiutujący w pucharze Piotr Morawski, podczas gdy podium uzupełnili odpowiednio Paweł Palacz i Marcin Keller.

Druga runda BMW M Cup odbędzie się w połowie czerwca na węgierskim torze Pannonia-Ring podczas europejskich zawodów Alpe Adria.

„To był bardzo ekscytujący weekend, a niedzielne warunki były bardzo trudne, ale byłem w stanie kontrolować sytuację i rozpocząć obronę tytułu od podwójnego zwycięstwa, które oczywiście w tym wyjątkowym dniu chciałbym zadedykować mojej mamie – powiedział po niedzielnym wyścigu Oleg Pawelec. – Bardzo dziękuję całemu zespołowi za świetną pracę mimo ogromnej presji, jaka wiązała się trudnymi warunkami i zmienną pogodą. Dziękuję także wszystkim naszym partnerom. Do zobaczenia w Poznaniu za dwa tygodnie”. 

„Trzy zwycięstwa to dla całego zespołu wspaniała nagroda za ciężką pracę wykonaną w ten weekend – dodaje szef ekipy, Ireneusz Sikora. – W sobotę nie do końca trafiłem z doborem opon i musiałem ostro walczyć na finiszu, ale w niedzielę obaj z Olegiem kontrolowaliśmy sytuację od startu do mety, wygrywając w swoich klasach. W Poznaniu widowiskowo rozpoczął się także sezon BMW M Cup. Zawodnicy pokazali w ten weekend nie tylko piękną walkę, ale także bardzo imponujące tempo, dzięki któremu w przyszłym roku będą mogli awansować do mistrzostw Polski. Cieszy nas to, że nasz puchar jest dla kolejnych ambitnych sportowców idealnym przedsionkiem serii WMMP. To będzie bardzo ekscytujący sezon”. 

„W ten weekend bardzo dużo się działo – podkreśla zwycięzca obu wyścigów BMW M Cup, Sylwester Byczkowski. – W sobotę stoczyłem bardzo zaciętą walkę z Marcinem Biernackim, a w niedzielę z Krzysztofem Szypułą. Zadania nie ułatwiała także wysoka temperatura. Cieszę się z podwójnego zwycięstwa i świetnej atmosfery, jaka znów panuje wśród uczestników BMW M Cup. Do zobaczenia na kolejnej rundzie!” 

Więcej informacji o zespole BMW Sikora M Motorsport na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwsikorammotorsport .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 2,329 sek