Home / Inne / Pasek o krok od podium w Yamaha R6 Dunlop Cup

Pasek o krok od podium w Yamaha R6 Dunlop Cup

Adrian Pasek 2 Felix WiessmannAdrian Pasek ukończył wyścig pierwszej rundy niemieckiego, motocyklowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup na czwartej pozycji. Na torze Lausitzring 23-latek finiszował tylko cztery dziesiąte sekundy za podium i trzy sekundy za zwycięzcą, mijając linię mety jako najszybszy z czterech Polaków.

Po udanych, sobotnich kwalifikacjach Pasek rozpoczął niedzielne zmagania z czwartego pola w stawce 39 zawodników z całej Europy. Choć po starcie spadł na piątą lokatę, motocyklista z Kolbuszowej na finiszu narzucił świetne tempo i odzyskał czwarte miejsce. Mijając metę od krok od podium, Adrian wyrównał swój najlepszy wynik w serii, czwarte miejsce uzyskane rok temu na znanym z Formuły 1 torze Nurburgring.

Druga z ośmiu rund Yamaha R6 Dunlop Cup odbędzie się za dwa tygodnie, w dniach 15 – 17 maja w belgijskim Zolder, ale start Paska w pełnym cyklu uzależniony jest od powodzenia projektu finansowania społecznościowego, który kończy się już za tydzień, dziewiątego maja.

Więcej o akcji pod adresem www.wspieram.to/adrianpasek .

Kliknij, aby pominąć reklamy

Adrian Pasek
„To bardzo udany początek sezonu i świetny wynik jak na pierwszą rundę. Podczas treningów wprowadziliśmy bardzo dużo zmian ustawień motocykla, praktycznie wywracając moją Yamahę do góry nogami. Nie było więc łatwo, a ja potrzebuje jeszcze kilku treningów, aby idealnie zgrać się z maszyną. Nie wiem dlaczego, ale na początku nie mogłem złapać tempa. W drugiej połowie wyścigu byłem jednak bardzo szybki i dogoniłem trzeciego zawodnika. Chciałem go zaatakować, ale na tablicy na prostej pokazano dublowanym motocyklistom, że mają jeszcze jedno kółko. Myślałem, że będę miał jeszcze jedną okazję, ale wtedy zobaczyłem szachownicę i było już po wszystkim. Najważniejsze, że miałem tempo, aby walczyć o podium. Bardzo mnie to cieszy, bo moje starty w pełnym cyklu wciąż stoją pod znakiem zapytania. Nie testowałem z tego powodu przed sezonem. W następny weekend planuję treningowy start w pierwszej rundzie mistrzostw Polski w Poznaniu, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za dwa tygodnie chcę w Belgii znów walczyć o czołowe lokaty w pucharze Yamahy.”

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,162 sek