Home / Inne / Pawelec, Sobczyk i Byczkowski niepokonani w Poznaniu

Pawelec, Sobczyk i Byczkowski niepokonani w Poznaniu

Oleg Pawelec zdominował wyścigi drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superstock 1000, na torze w Poznaniu dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium w barwach ekipy BMW Sikora M Motorsport. Niepokonani w swoich kategoriach pozostają na wielkopolskim torze także zawodnicy BMW M Cup, Paweł Sobczyk i Sylwester Byczkowski. 

18-letni Pawelec rozpoczynał drugą rundę mistrzostw Polski jako lider klasyfikacji generalnej po wygraniu obu majowych wyścigów na torze w Poznaniu. Także i tym razem młody zawodnik z Nowego Tomyśla narzucał tempo po starcie z pole position.

W sobotę Oleg wygrał kategorię Superstock 1000 mimo wyjazdu poza tor i widowiskowej pogoni. W niedzielę kontrolował sytuację i ponownie pokonał za sterami swojego BMW S 1000 RR wszystkich rywali na mocniejszych motocyklach klasy Superbike.

Po czterech pierwszych wyścigach sezonu Pawelec prowadzi w klasyfikacji generalnej z kompletem punktów i zwycięstw. Dwa kolejne wyścigi odbędą się za trzy tygodnie na słowackim Slovakiaringu.

W niedzielę na podium w Poznaniu stanął także czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike Ireneusz Sikora, który ukończył zmagania na drugiej pozycji.

Ogromne emocje towarzyszyły także rywalizacji w trzeciej rundzie organizowanego przez BMW Motorrad Sikora pucharu BMW M Cup. W klasie Pro dwa kolejne zwycięstwa wywalczył co prawda Paweł Sobczyk, ale dwukrotnie mocno naciskał go Marcin Biernacki, podczas gdy podium uzupełnił Piotr Prendota.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W klasie Cup oba wyścigi na szczycie podium zakończył gdańszczanin Sylwester Byczkowski, który coraz mocniej naciska także czołówkę szybszej kategorii Pro. Drugi był w sobotę Kamil Młodawski, który po zaciętej walce z Piotrem Grylickim wywalczył swoje pierwsze podium w tym sezonie.

W niedzielę w rywalizacji o drugą lokatę Młodawskiego minimalnie wyprzedził z kolei Krzysztof Szypuła, który imponował tempem już podczas poprzedniej rundy na węgierskim Pannonia-Ringu.

Do walki w Poznaniu stanęło 27 zawodników dosiadających identycznie przygotowanych motocykli BMW S 1000 RR. Wśród nich także startujący jako VIP, 16-letni Milan Pawelec, który w barwach BMW Sikora M Motorsport wygrał niedawno na Węgrzech oba wyścigi mistrzostw Europy Alpe Adria.

Najszybsze trójki sobotnich wyścigów puchary i nagrody otrzymały z rąk stand-upera Rafała Paczesia, ambasadora BMW Motorrad Sikora, na którym wizyta w wyścigowym miasteczku M Town na torze Poznań zrobiła ogromne wrażenie.

Motocykliści BMW Sikora M Motorsport wrócą do walki już za dwa tygodnie, podczas rundy mistrzostw Europy Alpe Adria na znanym z MotoGP torze w czeskim Brnie, gdzie odbędzie się także czwarta runda BMW M Cup.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Cieszę się z przebiegu weekendu i kolejnego podwójnego zwycięstwa, choć warunki nie były łatwe z powodu kapryśnej pogody i zmiennej przyczepności – mówi Oleg Pawelec. – W sobotę jechałem po rekord toru, ale popełniłem mały błąd, wyjechałem na pobocze i musiałem gonić rywali. W niedzielę obyło się już bez przygód, choć przyczepność była nieco niższa. Dziękuję zespołowi i nie mogę doczekać się pierwszych okrążeń na torze w Brnie.”

„To był pracowity, ale bardzo udany weekend – dodaje Ireneusz Sikora. – Oleg wygrał oba wyścigi klasy Superstock a Milan znów pokazał świetne tempo startując gościnnie w pucharze. Ja także stanąłem w niedzielę na podium, choć nieco brakowało nam podczas tej rundy przyczepności, a pogoda utrudniała dobór opon. Piękną walkę i coraz szybsze tempo pokazali również uczestnicy pucharu BMW M Cup, których postępy z każdym dniem robią na nas coraz większe wrażenie”.

„Bardzo dziękuję BMW Motorrad Sikora za zaproszenie za kulisy BMW M Cup – mówi Rafał Pacześ, który przed sobotnim wyścigiem przejechał okrążenie toru Poznań jako pasażer samochodu bezpieczeństwa, wyścigowego BMW M2 CLS. – Po raz pierwszy jestem na takich zawodach i jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu, skali całego przedsięwzięcia i rodzinnej atmosfery. Piorunujące wrażenie zrobiło na mnie także genialne tempo Milana i Olega Pawelców, którzy choć mają zaledwie 16 i 18 lat, są bardzo szybcy. Sam jeżdżę modelem BMW R18, który jest wyjątkowo komfortowy i idealny na co dzień, ale zawsze jestem skory do wyzwań. Mam więc nadzieję, że uda mi się także wyjechać na tor za sterami BMW S 1000 RR”. 

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup oraz zespole BMW Sikora M Motosport na oficjalnej stronie www.bmw-mcup.pl oraz na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Komentarze: 1

  1. Myślałem że Bracia Pawelec pobiją ten rekord w ten weekend lecz musimy jeszcze trochę poczekać.
    Nie narzekam, bo w ich wieku nie wiedziałem co to Motocykl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,714 sek