Home / Inne / Piotr Biesiekirski nie wystartuje w CEV Moto2 w Walencji

Piotr Biesiekirski nie wystartuje w CEV Moto2 w Walencji

Zgodnie z zaleceniem lekarza, Piotr Biesiekirski nie wystartuje w najbliższy weekend w drugiej rundzie motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 i skupi się na regeneracji kontuzjowanego kolana przed zbliżającym się powrotem na tor. 

21-latek uszkodził prawe kolano podczas testów przed pierwszą rundą mistrzostw Europy Moto2 i nie dostał wówczas zgody na start od lekarza zawodów.

W miniony weekend podopieczny ekipy Fau55 Euvic Racing wystartował w pierwszym z dwóch wyścigów trzeciej rundy mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000 na torze w Walencji i ukończył zmagania na podium.

Dzień później jedynego Polaka w stawce zabrakło na starcie drugiego wyścigu z powodu powiększającej się opuchlizny kolana.

W najbliższy weekend w Walencji odbędzie się druga runda mistrzostw Europy Moto2.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Doktor Angel Villamor, jeden z najlepszych specjalistów w Hiszpanii, zalecił jednak Piotrowi odpoczynek i terapię, która pozwoli mu wrócić do rywalizacji na kolejne wyścigi. Odbędą się one w na początku czerwca w Jerez.

„Oczywiście wielka szkoda, że nie będę mógł w najbliższy weekend wystartować w mojej „domowej” rundzie mistrzostw Europy Moto2 w Walencji, ale muszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarzy – mówi Piotr Biesiekirski. – Co prawda tydzień temu dostałem zgodę na start w mistrzostwach Hiszpanii, ale po pierwszym wyścigu stan mojego kolana nieco się pogorszył. Postanowiłem więc odwiedzić doktora Angela Villamora, który jest jednym z najlepszych specjalistów w Hiszpanii. Leczył nie tylko wielu zawodników MotoGP, ale także samego Króla Hiszpanii. Jego zalecenia są jasne. Kolano potrzebuje jednak jeszcze trochę odpoczynku, a także odpowiedniej terapii, ale jestem dobrej myśli i liczę na szybki powrót na tor oraz do regularnych treningów”. 

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 1,847 sek