Home / Inne / Piotr Biesiekirski w dwóch seriach wyścigowych w sezonie 2023

Piotr Biesiekirski w dwóch seriach wyścigowych w sezonie 2023

Poza rywalizacją w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw Europy klasy Moto2, Piotr Biesiekirski jako jedyny Polak w stawce wystartuje także w mistrzostwach Hiszpanii, będących jedną z najmocniejszych serii krajowych na świecie.

21-latek będzie się ścigał w kategorii Superstock 1000, której wyścigi są połączone z klasą Superbike, z zachowaniem osobnych klasyfikacji. Do walki w sezonie 2023 stanie aż 27 zawodników z całego świata, w tym aż siedemnastu w klasie Superstock 1000.

Sezon mistrzostw Hiszpanii składać się będzie z siedmiu rund. Podczas każdej z nich odbędą się dwa wyścigi. Pierwszy w sobotę, a drugi w niedzielę. Pierwsze zmagania odbędą się w najbliższy weekend na znanym z MotoGP torze w Jerez de la Frontera.

Biesiekirski startował już w mistrzostwach Hiszpanii w 2018 roku jako zaledwie 16-latek. W swoim debiucie wywalczył wówczas tytuł drugiego wicemistrza kraju w klasie Open 600.

Zawodnik ekipy Fau55 Euvic Racing, należącej do motocyklowego wicemistrza świata Hectora Faubela, ponownie wystartuje także w pełnym cyklu mistrzostw Europy Moto2, których pierwsza z siedmiu rund odbędzie się w maju w portugalskim Estorilu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Biesiekirski na swoim koncie ma również dwanaście startów w motocyklowych mistrzostwach świata Moto2, w których zadebiutował w 2020 roku, a także start w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych FIM EWC.

„Najlepszym treningiem dla zawodnika motocyklowego jest nie tyle sama jazda na motocyklu i testowanie, co właśnie rywalizacja w wyścigach, dlatego chciałem w tym roku wzbogacić mój program startów – mówi Piotr Biesiekirski. – W mistrzostwach Hiszpanii będę reprezentował mój zespół z mistrzostw Europy, Fau55 Euvic Racing, ale tak naprawdę wystartuję tam czysto treningowo, na moim prywatnym, trzyletnim motocyklu Yamaha R1. Za kulisami zabraknie także całej teamowej infrastruktury znanej z mistrzostw Europy czy mistrzostw świata, dlatego to dla mnie trochę powrót do korzeni i początków mojej kariery. Nie oznacza to jednak, że czeka mnie siedem lekkich i przyjemnych weekendów na torze. Mistrzostwa Hiszpanii to jedna z najmocniejszych serii krajowych na świecie, a poziom tutaj jest naprawdę bardzo wysoki. Moja klasa ścigać się będzie wspólnie z nieco mocniejszą kategorią Superbike, którą rok temu wygrał były mistrz świata Moto2, a do niedawna gwiazda MotoGP, Tito Rabat. Do rywalizacji zgłosiło się wielu bardzo dobrych zawodników, jak chociażby mistrz Europy Moto2 i wicemistrz świata klasy Supersport, Steven Odendaal, dlatego walka zapowiada się naprawdę bardzo ciekawie, a ja już nie mogę doczekać się pierwszych wyścigów”.  

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródlo: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

 1. „To jest koniec, nie ma już nic”

 2. Ambitny plan Piotra w tym roku oby z dobrej strony się pokazał. Kto wie może dostanie dziką kartę w klasie Moto2

  A wiadomo jak jest w Polsce wszystko kuleję……. Aby się wybić trzeba jechać za granicę mieć zasobny portfel i talent.

  Dlatego Piotra podziwiam to jedyny Polak który coś potrafi.

  • No ale co potrafi? Dać go teraz do KTM Ajo razem z Acostą to też będzie tytuły zamiatał. Są bardziej utalentowani i coraz mniej słychać niestety…

   • Tu nie chodzi o to by był w klasie Moto2, bo jak każdy wie to Marzenie. Bądźmy realistami stać go na Mistrzostwa europy tam daje sobie radę i tam go widzę to wszystko.

    Fajnie jak takie artykuły są pisane przynajmniej wiemy, że ktoś się tym interesuję i jeździ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
163 zapytań w 1,899 sek