Home / Inne / Piotr Biesiekirski wraca do Portugalii na CEV Moto2

Piotr Biesiekirski wraca do Portugalii na CEV Moto2

Piotr Biesiekirski wystartuje w najbliższą niedzielę w dwóch wyścigach czwartej rundy motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 na „ekscytującym” torze w portugalskim Portimao. 

Jedyny Polak w stawce trzy tygodnie temu zaliczył świetny weekend na innym portugalskim obiekcie, w Estorilu wygrywając oba wyścigi czwartej rundy mistrzostw Hiszpanii klasy Superstock 1000. Teraz jednak przez nim zupełnie inne wyzwanie.

21-latek rozpoczął sezon mistrzostw Europy Moto2 z opóźnieniem z powodu kontuzji kolana, ale podczas poprzedniej rundy w hiszpańskim Jerez de la Frontera pokazał świetne tempo i wywalczył kolejne w karierze punkty.

W najbliższy weekend zawodnik ekipy Fau55 Euvic Racing wystartuje na szybkim, wymagającym i pełnym zmian poziomów torze Autodromo International do Algarve, który jest jednym z jego ulubionych. Dwa lata temu Polak ścigał się tam z tzw. „dziką kartą” w rundzie mistrzostw świata Moto2, a rok temu wywalczył piąte miejsce w mistrzostwach Europy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zawodników mistrzostw Europy Moto2 czekają w niedzielę dwa wyścigi, które rozpoczną się odpowiednio o 13:00 i 16:00 polskiego czasu. Zmagania będzie można śledzić na żywo na kanale YouTube mistrzostw Europy.

„Wspaniale było wygrać niedawno oba wyścigi mistrzostw Hiszpanii w Estorilu i stanąć na szczycie podium z polską flagą w rękach – mówi Piotr Biesiekirski. – Oczywiście spełnieniem marzeń byłoby powtórzenie tego wyczynu w mistrzostwach Europy, ale póki co przede wszystkim nie mogę się doczekać powrotu na motocykl Moto2, na którym nie siedziałem od wyścigu w Jerez. Nie wiem, czego spodziewać się w niedzielę, bo na tak wysokim i wyrównanym poziomie wszystko jest możliwe, ale czuję, że dobrze przepracowałem ostatnie tygodnie. Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Portugalii razem z moją ekipą i gotowy do walki. Bardzo lubię tor w Portimao, ponieważ nie tylko jest szybki, wymagający i ekscytujący, ale ma również kapitalny „rytm” i daje na motocyklu niesamowitą radość z jazdy. Dam z siebie wszystko, aby tej radości dać jak najwięcej także polskim kibicom”.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej www.pbk74.com .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,935 sek