Home / Inne / Są gotowi walczyć o tytuł mistrza. Mistrzostwa Polski Pit Bike coraz bliżej!

Są gotowi walczyć o tytuł mistrza. Mistrzostwa Polski Pit Bike coraz bliżej!

Największe gwiazdy zawodniczego świata pit bike zmierzą się w Toruniu podczas pierwszej edycji Mistrzostw Polski Pit Bike. Organizatorzy przygotowują prawdziwe święto dyscypliny.

To będzie najbardziej emocjonujący weekend tego sezonu. 5 i 6 września rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski Pit Bike. To pierwsze tej rangi zawody, tym samym po raz pierwszy w dziejach polskiego motorsportu wyłonieni zostaną mistrzowie w siedmiu klasach: Stock 90, Pit Girls, Stock 125, Stock 150, Stock 150 Junior, Pit Ladies i Super Pit-Dla nas to wielkie wydarzenie i nobilitacja całej dyscypliny- podkreśla Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń. -Zadbamy nie tylko o szczególną oprawę mistrzostw, ale i samą formułą przysporzymy zawodnikom ogromnych emocji. Łącznie trzy wyścigi rozpisane na dwa dni, w tym niedzielny finał z punktacją razy półtorej. Do tego wyścigi odbywają się w klasach, a nie grupach wyścigowych, jak przyzwyczailiśmy się do tego w Pucharze Polski Pit Bike SM. Sam nie mogę się doczekać tego wydarzenia i mam nadzieję, że zawodnicy, którzy zjadą do nas z całego kraju, mają podobne odczucia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

W sobotę uczestnicy Mistrzostw Polski Pit Bike wezmą udział w treningach wolnych, kwalifikacjach i dwóch wyścigach. Po zakończeniu pierwszego dnia, otrzymają nowe pola startowe do niedzielnego starcia. Wielkim finałem będą podia z odebranym hymnem narodowym. Dla zawodników to szczególne wyróżnienie, bo wydarzy się to po raz pierwszy.

Walkę o podium zapowiada Mateusz Molik, zawodnik klasy Super Pit, jeżdżący na motocyklu YCF. –Po pierwszej rundzie pucharowej, muszę przyznać, że poziom w tym roku jest bardzo wysoki, a w najmocniejszej klasie jadą na prawdę świetni zawodnicy. W ostatni weekend sierpnia jadę jeszcze na testy Northern Talent Cup, które odbędą się na torze Oschersleben. Z Niemiec przyjeżdżamy do Torunia powalczyć o mistrzowski tytuł. Myślę, że jestem w dobrej formie, czuje się wjeżdżony i nie mogę się doczekać powrotu do rywalizacji pit bike.

Bardzo ciekawie zapowiada także rywalizacja Pań. W klasie Pit Ladies podczas pierwszych zawodów w tym sezonie wystartowało aż jedenaście zawodniczek i pięć dziewczynek do 12 roku życia w nowoutworzonej stawce Pit Girls. -Sezon zapowiada się naprawdę ciekawie. Zawodnicy czas pandemii przepracowali bardzo dobrze treningowo. Już po pierwszych zawodach było widać bardzo duży progres całej stawki. Mnie to cieszy, bo to mobilizujące, a drugie miejsce, które zajęłam w Starym Kisielinie mnie nie satysfakcjonuje. Dlatego będę tym razem walczyć o najwyższe laury. Tor znam i lubię. Walka będzie do ostatniej sekundy- zapowiada Sylwia “Dzik” Dzikuska, zawodniczka MRF Polska.

Mistrzostwa Polski Pit Bike odbędą się w dniach 5-6 września 2020 na toruńskiej Awix Racing Arenie. Wydarzenie objęte jest reżimem sanitarnym oraz bez udziału publiczność. Tradycyjnie całość będzie można śledzić dzięki relacji na żywo. Zgłoszenia przyjmuje organizator wydarzenia: https://otopit.pl/mp/

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 1,339 sek