Home / Inne / Sebastian Zieliński dwukrotnie szósty na Nurburgringu

Sebastian Zieliński dwukrotnie szósty na Nurburgringu

sebastian+zielinski+superstockSebastian Zieliński ukończył oba wyścigi drugiej rundy motocyklowych mistrzostw Niemiec klasy Superstock 600 na szóstej pozycji. Dzięki udanemu weekendowi na torze Nurburgring Polak awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

29-latek z Ostrowa Wielkopolskiego, który tydzień wcześniej rozpoczął swój pierwszy pełny sezon w mistrzostwach Niemiec od siódmego i szóstego miejsca na torze Lausitzring, na znanym z Formuły 1 Nurburgringu zrobił w miniony weekend kolejny krok w kierunku ścisłej czołówki.

Czterokrotny mistrz Polski zakwalifikował się do wyścigów drugiej rundy na szóstej pozycji w stawce 21 zawodników i na takim też miejscu dwukrotnie mijał linię mety. W obu przypadkach ostrowianin do zwycięzcy stracił jedynie 11 sekund, czyli o połowę mniej niż podczas pierwszej rundy, co podkreśla jego systematyczne postępy.

Dzięki punktom wywalczonym we wszystkich czterech pierwszych wyścigach sezonu motocyklista ekipy Ultimate Motorsports by SKM awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Trzecia runda mistrzostw Niemiec odbędzie się w pierwszy weekend lipca na belgijskim torze w Zolder. Najpierw jednak Zielińskiego i jego zespół czeka pierwsza runda mistrzostw Polski, która odbędzie się w dniach 20-22 maja na torze w Poznaniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Sebastian Zieliński
„Cały zespół jest zadowolony z weekendu, ponieważ po walce ze zmienną pogodą podczas pierwszej rundy tym razem udało nam się znaleźć ustawienia mojej Yamahy, które pozwalały mi na szybką jazdę. Poprawiałem czasy z każdym okrążeniem i czułem się coraz pewniej. Do obu wyścigów bardzo dobrze wystartowałem, ale początek pierwszego nie był w moim wykonaniu idealny. W drugim walczyłem o piąte miejsce i od startu do mety byłem bardzo szybki. Zredukowałem też swoją stratę do liderów o połowę względem pierwszej rundy. Tempo drugiego wyścigu było o dziewięć sekund szybsze, ale ja również byłem w stanie przyspieszyć i ostatecznie niewiele brakowało mi do ścisłej czołówki. Poziom mistrzostw Niemiec jest naprawdę bardzo wysoki, a pierwsza dziesiątka jest wyjątkowo szybka. Cieszę się, że razem z całym zespołem Ultimate Motorsports by SKM możemy uczyć się od najlepszych, rywalizować z nimi i robić postępy. Trzecia runda dopiero w lipcu, na nowym dla mnie torze w Zolder, na którym będziemy chcieli wcześniej zorganizować prywatne testy. Najpierw jednak cały nasz zespół czeka start w Poznaniu w mistrzostwach Polski.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,166 sek