Home / Inne / WSSP, Assen: Manzi z Superpole. Biesiekirski daleko w pogodowej ruletce

WSSP, Assen: Manzi z Superpole. Biesiekirski daleko w pogodowej ruletce

Stefano Manzi (Ten Kate Yamaha) zajął pierwsze miejsce w ciężkich kwalifikacjach World Supersport w Holandii, a będąca po trudnych latach i wracająca do sukcesów ekipa może świętować domowy dublet, wraz z drugim Glennem van Straalenem. Do udanych kwalifikacji nie może zaliczyć Piotr Biesiekirski, który zajął dopiero 28. miejsce.

Zmienne warunki sprawiły, że tylko część zawodników miała możliwość zaliczenia najlepszego czasu w sprzyjających okolicznościach torowych, a różnice czasowe były ogromne (z końca stawki po upadku wyruszy Can Oncu). Polski motocyklista nie trafił dobrze z chwilą wyjazdu. Gdy zanosiło się, że lepsze okażą się ustawienia na suchy tor, pogoda diametralnie się zmieniła i #74 musiał wykonać przejazd na mokrej nawierzchni.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyniki kwalifikacji Superpole

Źródło: worldsbk.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,783 sek