Home / Inne / Wyjątkowy gest zwycięzcy BMW M Cup

Wyjątkowy gest zwycięzcy BMW M Cup

Sylwester Byczkowski, zwycięzca cyklu wyścigów BMW M Cup, postanowił przekazać równowartość nagrody głównej na szczytny cel, wspierając rehabilitację kontuzjowanej motocyklistki. 

Pochodzący z Gdańska 31-latek zdominował tegoroczną rywalizację w klasie Cup, za sterami BMW S1000RR wygrywając 8 z 14 wyścigów rozgrywanych na torach w całej Europie Środkowej. Nagrodą główną, ufundowaną przez organizatora zawodów, bielskiego dilera BMW Motorrad Sikora, było użyczenie na rok samochodu BMW serii 2.

Sylwester Byczkowski zaproponował, aby równowartość nagrody przekazać na rehabilitację Justyny, motocyklistki, która kilka tygodni temu odniosła poważne obrażenia w wypadku na torze w Poznaniu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Historia Justyny poruszyła środowisko motocyklowe w całym kraju, dlatego choć się nie znamy, nie miałem wątpliwości, jak postąpić i cieszę się, że wspólnie mogliśmy dołożyć tę motocyklową cegiełkę do jej powrotu do zdrowia  – mówi Sylwester Byczkowski. – Dziękuję organizatorom BMW M Cup za ich zrozumienie i elastyczność. W tym roku spędziliśmy wspólnie wiele wspaniałych chwil na torach wyścigowych, na których ponownie spotkamy się także w przyszłym sezonie. Cieszę się, że ideami, które są dla nas najważniejsze, możemy wspólnie dzielić się także poza torem”. 

„Sylwester pokazał charakter prawdziwego mistrza, a my jesteśmy dumni, że sportowa rywalizacja w BMW M Cup przyciąga na tor tak wyjątkowych ludzi – mówi organizator BMW M Cup i wielokrotny motocyklowy mistrz Polski, Ireneusz Sikora. – Co prawda regulamin pucharu nie przewidywał takich zmian, ale mając na uwadze szczytny cel nie wahaliśmy się, aby zrobić wyjątek i równowartość nagrody głównej przekazać w całości na wsparcie Justyny, która jest przecież jedną z nas. Sylwestrowi gratulujemy nie tylko nie tylko sportowego sukcesu, ale także wielkiego serca. Justynie życzymy jak najszybszego powrotu do pełnego zdrowia, a wszystkich sympatyków motorsportu zachęcamy do wsparcia jej rehabilitacji”.  

Zbiórkę na rehabilitację Justyny wesprzeć można pod adresem https://zrzutka.pl/gvmp8h

Więcej informacji o pucharze BMW M Cup na oficjalnym profilu www.facebook.com/bmwmcup .

Źródło: informacja prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
141 zapytań w 2,972 sek