Home / Moto2 / Moto3 / Zginął Stefano Bianco – były zawodnik 125ccm i 250ccm

Zginął Stefano Bianco – były zawodnik 125ccm i 250ccm

We włoskim Leini w środę doszło do wypadku, w którym życie stracił Stefano Bianco – reprezentant Włoch w klasach 125ccm i 250ccm w latach 2000-2008. 34-latek zderzył się z ciężarówką, jadąc Hondą.

Bianco w latach swojej młodości był wielkim talentem – w chwili debiutu miał zaledwie 15 lat i 2 dni, dzięki czemu stał się najmłodszym w historii debiutantem w grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jednak kolejne lata nie doprowadziły go do sukcesów. Zaledwie kilkanaście razy udało mu się zapunktować w 125ccm. W ostatnim roku startów w połowie sezonu dostał jeszcze szanse jazdy w 250ccm, ale najpierw odwołano jeden z wyścigów, w którym miał wziąć udział, a do kolejnego się nie zakwalifikował.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Spoczywał w pokoju Stefano Bianco przynajmniej masz spokój od tech cholernego Korona Wirusa który powoduje wyludnienie i ogromny strach.

  2. Smutna sprawa :( Zapowiadał się dobrze i miał udany pierwszy sezon.

  3. Nie zderzył się tylko zabiła go ciężarówka gwoli prawdy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,578 sek