Home / Moto3 / Danny Kent najszybszy w Jerez

Danny Kent najszybszy w Jerez

Tak jak przy okazji testów w Walencji, tak i dziś na Jerez de la Frontera raz jeszcze prym wiedli zawodnicy ścigający się na motocyklach KTM. Tym razem jednak najlepszy czas uzyskał Danny Kent.

Brytyjczyk już na obiekcie imienia Ricardo Tormo był szybki, a na innym hiszpańskim obiekcie także poradził sobie bardzo dobrze. Tym razem #52 uzyskał wynik 1’48.4, co dało mu pierwsze miejsce. Trzecie miejsce wywalczył natomiast jego zespołowy kolega, najszybszy przez wszystkie trzy dni w Walencji, Sandro Cortese. Niemiec przyznał, że miał pewne problemy ze swoją maszyną, przez co stracił do Kenta osiem dziesiątych sekundy.

Drugie miejsce przypadło Alberto Moncayo, który ściga się na silniku KTMa, ale z ramą Kalexa.. Hiszpan reprezentuje zespół Jorge Martineza i pierwszy dzień testów zakończył 0.3sek za liderem. Nieco słabiej spisał się drugi zawodnik ekipy „Aspara” – Hector Faubel. #55 z czasem 1’49.8, a więc o blisko półtorej sekundy gorszym niż Kent, zajął szóste miejsce.

Czwarty czas wywalczył Miguel Oliveira, wciąż dopasowujący się do swojej Hondy w barwach zespołu Monlau Competicion. Co ciekawe, Portugalczyk uzyskał identyczny czas co trzeci Cortese – 1’49.2. Ponownie też #44 partnerował młodszy brat Marca Marqueza – Alex. Zastępuje on raz jeszcze kontuzjowanego Alexa Rinsa, który dochodzi do siebie po złamaniu barku. Hiszpan zajął ósme miejsce, będąc ponad dwie sekundy wolniejszym niż lider.

Do czołowej piątki udało się wskoczyć Zulfahmiemu Khairuddinowi, który jako pierwszy stracił do Kenta ponad sekundę. Jak wiadomo, zarówno teamu Red Bull Ajo, jak i ekipa AirAsia-SIC-Ajo, w której ściga się Malezyjczyk, czy TT Motion Events Racing prowadzone są przez jedną osobę – Akiego Ajo. Jego syn – Niklas pierwszy dzień prób zakończył z siódmym miejscem i dwusekundową stratą do Kenta.

W TOP10 znaleźli się też Brytyjczyk Danny Webb jeżdżący na Mahindrze oraz Efren Vazquez z teamu Laglisse. Zarówno #99 jak i Hiszpan jeżdżący na Hondzie uzyskali taki sam czas – 1’50.9. Co ciekawe, następnych trzech kierowców także ściga się na maszynach producenta z Japonii. Stawkę zawodników, których czasy zostały ujawnione, uzupełnili team-partner #7 – Adrian Martin oraz dwaj reprezentanci ekipy Technomag-CIP – Japończyk Kenta Fujii oraz Francuz Alan Techer.

 

Nieoficjane wyniki pierwszego dnia w Jerez:

(czasy podane przez zespoły)

1. Danny Kent (GBR) Red Bull KTM Ajo (KTM) – 1’48.4sek
2. Alberto Moncayo (SPA) Aspar Team Moto3 (Kalex KTM) – 1’48.7sek
3. Sandro Cortese (GER) Red Bull KTM Ajo (KTM) – 1’49.2sek
4. Miguel Oliveira (POR) Monlau Competicion (Honda) – 1’49.2sek
5. Zulfahmi Khairuddin (MAL) Airasia-SIC-Ajo (KTM) – 1’49.5sek
6. Hector Faubel (SPA) Aspar Team Moto3 (Kalex KTM) – 1’49.8sek
7. Niklas Ajo (FIN) TT Motion Events Racing (KTM) – 1’50.4sek
8. Alex Marquez (SPA) Monlau Competicion (Honda) – 1’50.6sek
9. Danny Webb (GBR) Mahindra Racing (Mahindra) – 1’50.9sek
10. Efren Vazquez (SPA) Team Laglisse (Honda) – 1’50.9sek
11. Adrian Martin (SPA) Team Laglisse (Honda) – 1’51.7sek
12. Kenta Fujii (JPN) Technomag-CIP (Honda) – 1’52.6sek
13. Alan Techer (FRA) Technomag-CIP (Honda) – 1’52.9sek

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
152 zapytań w 1,533 sek