Home / Moto3 / Mapfre Team Mahindra przed Le Mans

Mapfre Team Mahindra przed Le Mans

bagnaia

Mapfre Team Mahindra szykuje się do GP Francji na torze Le Mans w najbliższy weekend. Szef ekipy Jorge Martinez liczy na dobre wynik trójki jego podopiecznych w Moto3.

Największe zamieszanie w czołówce może wprowadzić Francesco Bagnaia. Włoch otwarcie przyznaje, że bardzo lubi rywalizację na torze Le Mans. 18-latek z Turynu właśnie tutaj w ubiegłym roku uzyskał najlepszy wynik w Mistrzostwach Świata, a konkretnie był czwarty. W obecnym sezonie jeździ dosyć regularnie, ale do podium mu daleko. W klasyfikacji generalnej zajmuje 11. miejsce.

„Jestem przekonany, że tor Le Mans może być odpowiedni dla naszego motocykla. Osobiście uwielbiam to miejsce. W ubiegłym roku osiągnąłem swój najlepszy wynik, uzyskałem również najlepszy czas okrążenia. W roku obecnym liczymy na krok do przodu i moje pierwsze podium. Wiem, że kluczowe jest wykonać dobrą pracę od piątku, a po testach w Jerez wszystko jest na dobrej drodze. Tor Le Mans jest fajny, ale również trudny. Czuję się pewnie i wiem, że jestem w stanie powalczyć o dobry wynik. Widziałem prognozę pogody i wygląda na to, że wyścig będzie suchy, a to ważne ponieważ na mokrej nawierzchni kompletnie brakuje przyczepności” – powiedział Bagnaia.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Drugi z zawodników Juanfran Guevara przeszedł operację prawego obojczyka w celu naprawy płytki i śruby po złamaniu podczas testów w Jerez. We wtorek rozpoczął rehabilitację w klinice Bonaque Lorca i ma być w pełni sił na GP Francji. Według doktora Juana Miguela Morilla proces rehabilitacyjny przebiega gładko i na Le Mans ma być w pełni gotowy. Guevara w tym sezonie jeszcze nie zgromadził żadnego punktu i liczy na przerwanie złej passy w najbliższy weekend.

„Poniedziałkowa operacja przebiegła doskonale, a proces rehabilitacji jest na dobrej drodze. Kluczowe było szybkie działanie, żeby uniknąć utraty mobilności. Od wtorku pracowałem z fizjoterapeutą dwa razy dziennie. Skupiałem się przede wszystkim na rozciąganiu i magnetoterapii. Od tego tygodnia wprowadziłem ćwiczenia wytrzymałościowe. Ból w obojczyku minął i jestem praktycznie gotowy na GP Francji” – powiedział 19-letni Hiszpan.

Trzecim z podopiecznych Jorge Martineza jest Jorge Martin. 18-latek dotychczas wywalczył 3. punkty i zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji generalnej Moto3.

źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,371 sek