Home / MotoGP / 10. sezon Aprilii. RS-GP zaprezentowany

10. sezon Aprilii. RS-GP zaprezentowany

Zespół fabryczny Aprilii w MotoGP przedstawił swoje barwy na nadchodzący sezon 2024 z udziałem Aleixa Espargaro i Mavericka Vinalesa. Włoski producent wchodzi w swój jubileuszowy, 10. sezon od powrotu do najwyższej klasy w 2015 roku, kiedy dołączył do stawki we współpracy z ekipą Gresini Racing.

Od 2022 roku Aprilia występuje jako niezależny zespół fabryczny po tym, jak Gresini zdecydowało się nawiązać współpracę z Ducati. Tamten rok był przełomowy dla Aprilii, która odniosła pierwsze zwycięstwo w MotoGP z Aleixem Espargaro w Argentynie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Espargaro był w stanie utrzymywać się w walce o tytuł, zanim zakończył sezon na 4. miejscu w klasyfikacji, ale nie udało mu się powtórzyć tego w ubiegłym sezonie, pomimo zdobycia dwóch zwycięstw.

Hiszpan zakończył sezon na szóstym miejscu w klasyfikacji, podczas gdy kolega z zespołu Vinales czeka wciąż  na pierwsze zwycięstwo od 2021 roku, zajmując siódme miejsce w mistrzostwach, mimo kilku miejsc na podium.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarze 2

  1. Malowanie Aprilii jak zwykle klasa

  2. jak do tej pory zdecydowanie najładniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 2,030 sek