Home / MotoGP / Acosta: Dobry czas okrążenia nie był naszym głównym celem

Acosta: Dobry czas okrążenia nie był naszym głównym celem

Większość oficjalnych zawodników MotoGP ma za sobą pierwszy dzień akcji na torze w 2024 roku za swoimi plecami. Już czwarty dzień na torze Sepang zakończył dziś natomiast Pedro Acosta, który w zeszłym tygodniu brał udział w teście Shakedown, jako jedyny w nadchodzącym sezonie debiutant w klasie królewskiej. Czasy mistrza świata Moto2 już podczas poprzedniego testu robiły wrażenie, ale dziś, w porównaniu z najlepszymi zawodnikami na świecie, wyglądają jeszcze lepiej. 19-latek zakończył pierwszy dzień oficjalnych testów na 2. miejscu, z zaledwie 0,2s stratą, do najszybszego Jorge Martina.

Po tym, co Acosta „wyczyniał” w Moto3 i klasie pośredniej, wiele osób ma wysokie oczekiwania związane z jego wynikami w debiutanckim sezonie. Z pewnością wiele osób, w tym sami zawodnicy spodziewają się, że #31 może być widoczny z przodu stawki w drugiej części sezonu. Oczywiście, testy to tylko testy, ale zajęcie drugiego miejsca w pierwszym dniu oficjalnych testów w 2024 roku, wciąż słabo znając motocykl MotoGP, pokazuje jak ogromny talent drzemie w Pedro Acoście, i jak wielkich rzeczy może dokonać dla KTM-a już w nadchodzącym sezonie.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Pedro Acosta: „Nawet jeśli ostatecznie uzyskaliśmy dobry czas okrążenia, nie był to nasz główny cel, skupiliśmy się bardziej na sprawdzaniu różnych części i ustawień. To był dobry dzień, ponieważ poprawiliśmy nasze tempo, a także sposób, w jaki jeżdżę na używanych oponach, co jest naprawdę ważnym punktem pod kątem wyścigów. Miałem kilka części, których poproszono mnie o przetestowanie, więc poradziliśmy sobie z nimi, przejechaliśmy kilka okrążeń, aby zebrać dane. Miło było móc wykonać trochę pracy dla zespołu i pomóc, jak tylko mogłem .”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.tech3racing.fr

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
132 zapytań w 1,281 sek