Home / MotoGP / Acosta: „Ten motocykl jest szybki, naprawdę szybki.”

Acosta: „Ten motocykl jest szybki, naprawdę szybki.”

Pedro Acosta ma za sobą pierwszy dzień na motocyklu MotoGP! Podczas testu w Walencji, Hiszpan kręcił swoje pierwsze okrążenia na KTMie RC16 w kolorach zespołu GasGas Tech3, w którym będzie się ścigał w przyszłym roku. Czasy okrążeń mistrza świata Moto2 robiły wrażenie, a jego najlepsze kółko uplasowało go na 18. miejscu, 1,2s od najszybszego Vinalesa, i 0,5s od 10. czasu Luki Mariniego. Pomimo wywrotki w ostatniej godzinie sesji, Pedro uznał swój pierwszy dzień jako zawodnik klasy królewskiej za bardzo udany.

Augusto Fernandez nie oddał Acoście numeru 37, więc ten będzie się ścigał z #31. W przeciwieństwie do Marco Bezzecchiego, 19-latek spróbował by jedynka, wyglądała jak siódemka.

Pedro Acosta: „Jestem bardzo szczęśliwy, bardzo, od pierwszego zdjęcia rano o 9, do wywrotki o 17. Miałem szansę zrozumienia czym jest motocykl MotoGP, jak działają systemy, karbonowe tarcze hamulcowe, opony, paliwo, którym ciężko jest zarządzać, ale jestem przeszczęśliwy. Jak widziałem ile osób z fabryki przychodziło do mnie, do boksu za każdym razem gdy kończyłem wyjazd, to było fajne uczucie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Ten motocykl jest szybki, naprawdę szybki. Zaczęliśmy bez systemu [obniżania tyłu], bo chciałem zrozumieć czym jest motocykl MotoGP. Potem, kiedy zacząłem korzystać z systemu… chłopie, to była całkiem inna maszyna. Motocykl miał pełną moc od momentu wyjścia z ostatniego zakrętu do samego końca prostej; to był naprawdę dobry dzień. Zespół bardzo mi pomógł w zrozumieniu jak się jeździ tym motocyklem, który jest całkiem inny od czegokolwiek czym da się jeździć.”

„Nie miałem żadnych oczekiwań, więc jestem bardzo szczęśliwy. Cały dzień mieliśmy jakoś 1,5 1,2 1,7 sekundy [straty do najlepszego czasu], więc było dobrze. Było dobrze, jak zobaczyłem, że strata od pierwszego do jakoś dziesiątego wynosiła 0,5s; wyobraź sobie, że jakbym pojechał 0,5s szybciej, byłbym w czołowej dziesiątce. To jest coś szalonego! Mieliśmy dużo frajdy, wydaje mi się, że zespół też jest zadowolony, przynajmniej mam nadzieję. Tak czy inaczej, jestem bardzo zadowolony z pierwszego dnia.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Komentarze: 1

  1. Acosta wpada na KTMa i robi całkiem dobry czas jako nowicjusz. Ma potencjał. Jeżeli zachowa zimną głowę to w drugiej połowie sezonu może być blisko ppdium.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,455 sek