Home / MotoGP / Aleix Espargaro po wyścigu w Katarze

Aleix Espargaro po wyścigu w Katarze

forward+yamaha+aleix+espargaro+motogp+gp+katar

Aleix Espargaro po nie udanych kwalifikacjach do pierwszego w tym sezonie Grand Prix Kataru, w wyścigu wywalczył 4. miejsce, które było najlepszym wynikiem w jego dotychczasowej karierze w klasie królewskiej.

Zawodnik teamu Forward Yamaha był faworytem do zgarnięcie pierwszego pole position w tym roku, ponieważ był najszybszy we wszystkich wolnych treningach. Niestety podczas kwalifikacji zakładając nowe miękkie mieszanki opon dla klasy Open (oraz Ducati), zmienił się nieco balans motocykla i Hiszpan przewrócił się dwa razy w ciągu 15 minut sesji.

„Jestem szczęśliwy z takiego wyniku,” powiedział Espargaro, którego najlepszy wynik do tej pory to 8. miejsce w wyścigu. „Wczorajsze [sobota] dwie wywrotki sprawiły, iż ten wyścig był dla mnie bardzo trudny. Startowałem z trzeciego rzędu i miałem poważne kłopoty, aby z pełnym bakiem, wyprzedzić maszyny Ducati, które miały sporą przewagę w prędkości na długich prostych.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie chciałem popełnić żadnego błędu, więc nie naciskałem tak mocno, jak założyłem sobie od początku. Byłem cierpliwy i czekałem na właściwy moment do wyprzedzenia. Wielka szkoda, ponieważ mieliśmy odpowiednie tempo, żeby walczyć z zawodnikami z przodu, ale muszę być zadowolony, ponieważ jesteśmy na czwartym miejscu w mistrzostwach.”

„Dziękuję mojemu zespołowi oraz Colinowi [Edwardsowi],który dał mi kilka części ze swojej drugiej maszyny, aby odbudować mój motocykl, który był kompletnie zniszczony po wywrotce w kwalifikacjach.”

Espargaro minął linię mety ze stratą niecałych 12 sekund do zwycięzcy Grand Prix – Marca Marqueza.

AUTOR: Thom@s

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarze 3

  1. Myśle , Aleix jeszcze nie raz zaskoczy wszystkich .Wielkie brawa !!!

  2. Skoro fabryczna Yamaha w zeszłym sezonie była lepsza od Ducati, to teoretycznie teraz Yamaha Open będzie lepsza od Ducati Open. Według mnie jedyne co może w wyścigu wyprzedzić Aleixa to motocykle fabryczne oraz satelickie Yamahy i Hondy.

    • Myślę, że nie jest to zbyt dobre porównanie. Ducati ciągle się rozwija, a Yamaha od początku sezonu ma problemy z oponami, także nie jest do końca powiedziane, że tak będzie. Co nie znaczy, że Aleix będzie ostro kopał tyłki 2/3 stawki MotoGP :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
160 zapytań w 1,321 sek