Home / MotoGP / Aleix Espargaro pojechał z pęknięciem w stopie

Aleix Espargaro pojechał z pęknięciem w stopie

Aleix Espargaro dzień po zakończeniu GP Wielkiej Brytanii pojechał do szpitala na dokładne badania obolałej po wypadku w FP4 stopy. Przypomnijmy – zawodnik Aprilii zaliczył mocny high-side w sekcji Farm Curve, i tor opuścił na noszach. W wyścigu zdołał zająć dziewiąte miejsce.

Badania, które odbyły się w szpitalu Dexeus w Barcelonie wykazały pęknięcie kości prawej pięty. Uraz zdaniem lekarzy nie wymaga zabiegu operacyjnego, więc Espargaro musi po prostu odpoczywać przed następnym weekendem grand prix.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Kolejny wyścig odbędzie się za niecałe dwa tygodnie na austriackim Red Bull Ringu. Aleix Espargaro przez kilka dni musi powstrzymać się od jakiegokolwiek obciążania nogi, a także używać kul do chodzenia. Różnica w klasyfikacji generalnej po GP Wielkiej Brytanii między drugim Espargaro a pierwszym Fabio Quartararo wynosi tylko 22 punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
139 zapytań w 1,584 sek