Home / MotoGP / Bagnaia: „Aleix był za szybki”. Wypowiedzi po Sprincie w Barcelonie

Bagnaia: „Aleix był za szybki”. Wypowiedzi po Sprincie w Barcelonie

Nawet mistrz świata nie był w stanie utrzymać dziś tempa Aleixa Espargaro! Zawodnik Aprilii wyprzedził Pecco Bagnaię (Ducati) na siódmym okrążeniu, i nie dał mu nawet możliwości na odebranie pozycji lidera. Tym razem nie pomylił okrążeń i przeciął linię mety jadąc na tylnym kole. Kolega z zespołu Aleixa – Maverick Vinales nie dał rady wyprzedzić drugiego Bagnaii; mimo że miał sporo lepsze tempo, #1 był po prostu zbyt dobry na hamowaniach. Pełne wyniki znajdziecie tutaj, natomiast poniżej wypowiedzi zawodników po Sprincie w Barcelonie.

Aleix Espargaro: P2 (start) -> P1 (finisz): „Chciałbym zadedykować to zwycięstwo naszemu prezydentowi, Roberto Colaninno. Byłby dumny, gdyby zobaczył, dokąd zabraliśmy jego motocykl, także dzięki jego wsparciu możemy świętować tak ważny wynik dla zespołu. Poczułem się dzisiaj dobrze. Pecco zaczął bardzo mocno – tak mocno, że pomyślałem, że mogę po prostu pozostać za nim i spróbować ataku w końcówce. Jednak w pewnym momencie poczułem pewność, że mogę go wyprzedzić i narzucić własne tempo. Dzisiejszy wyścig sprinterski pokazał mi, że prawdziwym kluczem do wyścigu jest przednia opona. Nawet dzisiaj musieliśmy nią zarządzać, więc przy dwukrotnie większej liczbie okrążeń i wyższych temperaturach jutro, będzie to trudne.”

Pecco Bagnaia: P1 -> P2: „Jestem usatysfakcjonowany, bo zrobienie czegoś więcej było dzisiaj niemożliwe. Aleix był za szybki, a ja po prostu próbowałem zacieśniać linie jadąc przed Maverickiem, aby nie dać mu szans na wyprzedzenie mnie; w każdym razie ogólnie jestem zadowolony,  zrozumiałem coś przed jutrzejszym wyścigiem. Ważne będzie znalezienie więcej przyczepności, ponieważ w tej chwili tracimy za dużo. Jesteśmy silni na hamowaniach, ale wciąż brakuje nam przyspieszenia i ważne będzie, aby znaleźć to na jutro.”

Maverick Vinales: P4 -> P3: „Dzisiejszy wynik jest fantastyczny dla nas wszystkich. „Umieszczenie” dwóch Aprilii na podium jest niesamowite. Cieszę się ze szczęścia wszystkich członków zespołu i uważam, że powinniśmy zadedykować to naszemu Prezydentowi. Jestem zadowolony ze swojego wyniku, nawet jeśli w końcówce nie udało mi się wyprzedzić Bagnaii. Próbowałem, ale on był bardzo dobry w obronie podczas hamowania, a ja nie chciałem ryzykować kontaktu. Jutro czeka nas kolejny wymagający wyścig, szczególnie pod względem zużycia opon. Już dziś w wyścigu sprinterskim przednia opona zaliczyła spadek w przyczepności, i być może to był element, który powstrzymywał mnie przed bardziej agresywnym podejściem. W każdym razie mamy teraz mnóstwo danych, z którymi możemy pracować. Wiemy, że mamy tempo, aby jutro także móc powalczyć o podium.”

Brad Binder: P9 -> P4: „To był trudny wyścig do zarządzania, ponieważ ekscytujesz się możliwościami, ale musisz też zachować spokój i jechać na limicie. Czuję, że wycisnęliśmy wszystko z dzisiejszego dnia, i po kilku poprawkach będziemy gotowi na jutro, by spróbować ponownie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Miguel Oliveira: P3 -> P6: „Jestem zadowolony z dzisiejszego dnia. Na pewno spodziewałem się trochę więcej w wyścigu Sprint, ale nie mogłem zrobić nic więcej. Skończyłem przednią oponę po siedmiu lub ośmiu okrążeniach, więc nie mogłem skręcać ani hamować, więc po prostu starałem się uniknąć wywrotki. Szkoda, bo miałem dobrą prędkość i tempo, ale nic więcej nie mogłem z tym zrobić. To dobry znak, że dwie Aprilie są na podium, także po moim dzisiejszym występie. Zatem jutro postaramy się zrozumieć, co możemy zrobić, aby zapobiec zużyciu przedniej opony i postaramy się pojechać tak szybko, jak to możliwe.”

Alex Marquez: P7 -> P10: „W wyścigu sprinterskim zawsze jest trochę kontaktu; dzisiaj od razu straciłem dystans do liderów, a nie mieliśmy tempa, aby nadrobić stratę w tak krótkim wyścigu. Musimy coś poprawić, szczególnie z przodem motocykla, aby jutro być naprawdę konkurencyjnym, ale zmierzamy w dobrym kierunku: dzisiejsze odczucia były lepsze w porównaniu do wczoraj.”

Marc Marquez: P12 -> P11: „To był ważny dzień dla mnie, dla mojego czucia z motocyklem i pewności siebie. To było tylko Q1, ale udało nam się pojechać naprawdę mocne okrążenie i być znacznie szybszym, niż się spodziewaliśmy. W Sprincie udało mi się utrzymać w czołówce przez mniej więcej połowę wyścigu, naciskając do granic możliwości, ale udało nam się to zrobić. Obie te rzeczy dają mi dodatkową motywację do dalszej pracy w ten sposób. Jutro będzie znacznie dłuższy wyścig, więc zobaczymy, co uda nam się w nim zrobić.”

Fabio Quartararo: P17 -> P18: „To był ciężki dzień. Na początku Sprintu spróbowałem mocno zahamować, ale nie poszło zgodnie z planem. W ten weekend próbowaliśmy wielu rzeczy z motocyklem, aby coś wymyślić i znaleźć poprawki. Miejmy nadzieję, że jutro będzie lepiej. W ciągu ostatnich dwóch dni próbowaliśmy wielu rzeczy, ale nic nie szło dobrze. Znam swój potencjał na tym torze. Walka o pozycje, o które walczyłem dzisiaj, jest rozczarowująca. Ale ostatecznie jesteśmy tutaj, aby walczyć i znaleźć rozwiązanie, i postaramy się pozostać w 100% skupieni na przyszłości.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: inf. prasowe

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 1,345 sek