Home / MotoGP / Bastianini może się jeszcze wycofać

Bastianini może się jeszcze wycofać

Enea Bastianini przyznał, że może być zmuszony do wycofania się z MotoGP w Hiszpanii w sobotę z powodu bólu, który wciąż odczuwa. Kierowca fabryczny Ducati przeszedł badania medyczne przed startem w Jerez, po tym jak doznał złamania łopatki w pierwszym sprincie, co pozbawiło go punktów i wykluczyło z każdego wyścigu od tamtej pory.

Jednak w piątkowych treningach miał trudności, zajmując 20. miejsce. Teraz zawodnik zdecyduje w sobotę, czy fizycznie jest w stanie ścigać się podczas sprintu i długiego wyścigu.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Oczywiście chciałbym kontynuować jazdę, ale muszę być też realistą” – powiedział Bastianini. „Po sześciu lub siedmiu okrążeniach byłem naprawdę zmęczony, więc będzie trudno pomyśleć o tym, że mogę ukończyć długi wyścig. To był trudny dzień, ale spodziewałem się tego, biorąc pod uwagę mój stan. Celem na jutro rano jest wyjechanie na tor podczas treningu i zobaczenie, czy mogę kontynuować kwalifikacje i sprint po południu.”

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
125 zapytań w 1,871 sek