Home / MotoGP / Ben Spies znowu kontuzjowany!

Ben Spies znowu kontuzjowany!

Niesamowicie pechowo zakończyła się dla Bena Spiesa runda o Grand Prix Indianapolis, podczas której to na dobre powracał on do ścigania po wcześniejszej kontuzji prawego barku. Upadek w trzeciej sesji treningowej spowodował uszkodzenie lewego barku i przymusową przerwę od ścigania!

Nie skłamiemy, jeśli nazwiemy #11 najbardziej pechowym kierowcą MotoGP w ostatnich latach. Miniony sezon był dla niego pasmem nieszczęśliwych zbiegów okoliczności, jak uszkodzona rama, owiewka, hamulce jego Yamahy M1 czy też wybuch silnika, a w ostateczności wywrotka w Grand Prix Malezji i uszkodzenie barku.

Kontuzja ta była na tyle poważna, że choć w tym roku startował on w dwóch pierwszych rundach sezonu, po nich wycofał się z dalszego ścigania, aby spokojnie dojść do optymalnej formy. Wrócił na Mugello, ale po pierwszych treningach wolnych stwierdził, że zbytnio się pospieszył i znów udał się na odpoczynek i rehabilitację. W ten weekend, na Indianapolis Motor Speedway w końcu na dobre powrócił on do ścigania, ale nie na długo…

W połowie trzeciej sesji treningowej Ben zaliczył nieprzyjemny uślizg tyłu w zakręcie numer trzy. Zawodnika ekipy Pramac Racing wyrzuciło z siodła, a po uderzeniu o ziemię, dodatkowo został też uderzony przez sunące Desmosedici GP13 z numerem #11. Co prawda o własnych siłach zszedł on z toru i udał się do centrum medycznego, ale po przeprowadzeniu badań informacje nie były pomyślne.

Okazało się, że wybity został prawy bark, co automatycznie wyklucza byłego Mistrza serii World Superbike nie tylko z jego domowej rundy na „Cegielni”, ale również z dwóch kolejnych na torach w Brnie i Silverstone! Przewidywany czas powrotu „BigBena” do formy szacowany jest na trzy do czterech tygodni w poniedziałek przejść on ma natomiast dokładniejsze badania, które określą dokładnie, kiedy powinniśmy spodziwać się Spiesa na torze.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

komentarzy 8

 1. Człowiek pech, heh

 2. Kto ma rekord w ilości odpuszczonych rund wśród kierowców zatrudnionych na ,,pełen etat” w jednym sezonie?

 3. Nie, no dopiero co pisałem, ze „Ben-ek” wraca. To jakies fatum nad tym zawodnikiem. Szkoda chłopa !!!

 4. Tylko Zefir może ściągnąć tą klątwę. Myślę,że wiecie o kim mówię.

 5. To kara za zabranie tytułu Nitro Nori w 2009r. A na serio – pech niesamowity. Ben jest nie tylko niedysponowany fizycznie, ale także psychicznie. Powoli wygląda to na coś w przypadku Toselanda. Nie zdziwiłbym się, gdyby po sezonie zakończył karierę, ale mam nadzieje, że jednak tak nie będzie.

 6. w tekście jest chyba błąd:

  -„Upadek w trzeciej sesji treningowej spowodował uszkodzenie lewego barku”

  A dalej pisze:
  -„Okazało się, że wybity został prawy bark,”

  Został wybity lewy bark(zawodnik trzymał się za lewą rękę)… Proszę o poprawienie, bo gdybym nie oglądał to bym się pogubił który w końcu ten bark…

 7. ….środkowy bark.

 8. Dobre, czekałem na ten dzień, żeby m.in. zobaczyć Bena i znowu zawiódł. Czasami za mocno trzyma się tej kierownicy podczas upadków, jakby był przyspawany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,575 sek