Home / MotoGP / Bez zwycięzcy z 2022 roku. Bastianini dalej kontuzjowany

Bez zwycięzcy z 2022 roku. Bastianini dalej kontuzjowany

Enea Bastianini stał się trzecim kontuzjowanym zawodnikiem, który nie będzie startował w ten weekend w GP Ameryk. Nowy kierowca fabryczny Ducati złamał prawe ramię, kiedy został zepchnięty przez upadajacy motocykl Luki Mariniego podczas sprintu na początku sezonu w Portimao.

Po nieobecności w Argentynie, Bastianini miał nadzieję powrócić na COTA, ale po sprawdzeniu stanu swojego ramienia na motocyklu superbike, Włoch dołączy teraz na liście nieobecnych do Marc Marqueza i Pola Espargaro. Bastianini, który wygrał na COTA w zeszłym sezonie, zostanie zastąpiony przez testowego kierowcę Ducati Michele Pirro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„W związku z wykonaniem kilku okrążeń na torze Misano na motocyklu Panigale V4S, kierowca zespołu Ducati Lenovo przeszedł dodatkowe badania w klinice Dr. Porcelliniego w Forlì, który potwierdził, że Bastianini potrzebuje jeszcze kilku tygodni, aby w pełni wyzdrowieć po kontuzji prawego ramienia odniesionej podczas GP Portugalii” – czytamy w oświadczeniu Ducati. „Enea będzie kontynuował swoją rehabilitację z celem powrotu na tor w Jerez i zostanie zastąpiony w Teksasie przez Michele Pirro.”

Decyzja oznacza, że tylko Joan Mir i Miguel Oliveira zamierzają wrócić do rywalizacji MotoGP w ten weekend, pod warunkiem pozytywnego wyniku badania lekarskiego na torze.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 2,303 sek