Home / MotoGP / Ciabatti ograniczy zaangażowanie w MotoGP?

Ciabatti ograniczy zaangażowanie w MotoGP?

Paolo Ciabatti, w swojej roli dyrektora sportowego, jest jedną z kluczowych postaci w zespole Ducati w MotoGP. Niemniej jednak, może ograniczyć swoją obecność w projekcie od nadchodzącego sezonu, ponieważ zaangażowany jest także w program motocrossowy.

W wywiadzie dla MOW Mag, Włoch wyjaśnił: „Jeśli mówimy o «pożegnaniu», to nie ma w tym prawdy. Jak można powiedzieć «do widzenia» temu wszystkiemu? Niezależnie od możliwości nowego zaangażowania, pożegnania to inna sprawa. Tak, możecie [mnie zobaczyć w mniejszej liczbie wyścigów w 2024 roku]. Nie jest tajemnicą, że skupiam się na projekcie off-roadowym, który pozwoli Ducati rywalizować w Mistrzostwach Świata w Motocrossie. Motocross to była moja pierwsza wielka miłość w tej dziedzinie”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zdając sobie sprawę z wagi zaangażowania w MotoGP, Ciabatti podkreślił również, że żadne decyzje jeszcze nie zostały podjęte, a także wskazał na zdolności Ducati do odniesienia sukcesu nawet w przypadku jego ewentualnego wycofania się: „MotoGP, zwłaszcza w tym roku, to było bardzo wymagające zadanie. Mam 66 lat; nie jestem już młody, a tempo jest takie, jakie jest. Ale żadne decyzje w tej sprawie nie zostały jeszcze podjęte; wszystko jest w fazie oceny, więc naprawdę nie ma nic do powiedzenia na ten temat. Oceniamy wszystko, a ja oceniam, bazując na dostępnej energii po tylu latach. Bez względu na to, jaki będzie kierunek, Ducati ma zdolności, ludzi i struktury, by osiągnąć sukces”.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 4

  1. jest w końcu dyrektorem tego zespołu czyli mało roboty dużo odpowiedzialności. Za koordynację odpowiada Tardotzzi , sprawy techniczne ogarnia Dall Ignia to nic dziwnego że skoro wszystko idzie dobrze szef rozkręca drugi interes. .

  2. Jeszcze tylko żużel, enduro…..i ogarną wszystkie sporty motocyklowe. Zostanie tylko wyspa Man.

  3. Paolo Ciabatti, dyrektor sportowy Ducati Corse w latach 2013-2023, został powołany do pełnienia roli dyrektora generalnego nowego Ducati Corse Off-Road , którego celem jest doprowadzenie firmy Borgo Panigale do sukcesu również w świecie off-roadu i będzie podlegał bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Ducati Motor Holding, Claudio Domenicali. W 2024 roku Ciabatti zachowa również odpowiedzialność za koordynację działań sportowych Ducati w głównych krajowych mistrzostwach SBK i SSP (MotoAmerica, British Superbike, All Japan Superbike, Australian Superbike i CIV).

    Mauro Grassilli, dyrektor ds. marketingu i sponsoringu Ducati Corse, obejmie stanowisko dyrektora ds. sportu, marketingu i komunikacji Ducati Corse, podlegając bezpośrednio dyrektorowi generalnemu Ducati Corse, Luigiemu Dall’Igna. Ducati Corse będzie nadal zarządzać mistrzostwami MotoGP i WorldSBK, aby kontynuować niezwykłą serię sukcesów, które charakteryzowały firmę Borgo Panigale w ostatnich latach.

  4. No skoro taka marka jak KTM kojarzona z rajdami terenowymi i Dakarem odnajduje się nieźle w Moto GP to czemu Dukati, marka typowych wyścigówek szosowych miała by nie namieszać w Dakarze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,922 sek