Home / MotoGP / Crutchlow nie pojedzie na Mugello w grand prix i testach

Crutchlow nie pojedzie na Mugello w grand prix i testach

Cal Crutchlow wycofał się z wyścigu MotoGP we Włoszech, w którym miał wystartować jako zawodnik z dziką kartą. Testowy zawodnik Yamahy został zapowiedziany jako uczestnik wyścigów o GP Włoch, GP Wielkiej Brytanii i GP San Marino jeszcze na początku tego roku, jednak operacja prawej ręki zmusiła brytyjskiego zawodnika do wycofania się z pierwszego z tych wyścigów.

W poście w mediach społecznościowych Yamaha ujawniła, że powodem wycofania Crutchlowa była operacja prawej ręki, na której ból narzekał w tym roku. „Oficjalny zawodnik testowy odczuwał ból w prawej ręce w tym roku i przeszedł zabieg, aby to naprawić.” – czytamy w poście. „Jednak komplikacje uniemożliwiają mu start w GP Włoch.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nieobecność Crutchlowa w wyścigu w Mugello to cios dla Yamahy, nie tylko w kontekście samego grand prix, ale zwłaszcza oficjalnych testów, które mają się odbyć na tym włoskim torze w poniedziałek po wyścigu. Będzie to drugi z trzech testów w trakcie sezonu 2024, z trzecim zaplanowanym po GP San Marino na torze Misano we wrześniu.

GP Włoch odbędzie się w dniach 31 maja – 2 czerwca, natomiast najbliższa runda mistrzostw świata, GP Katalonii, odbędzie się w ten weekend (24-26 maja) na torze Circuit de Barcelona-Catalunya.

Źródło: bikesportnews.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 6

  1. CC jako tester – hmmmmmmmmmmm

    Pozwólcie że użyję przenośni – dla mnie CC to gość który zatrzymał się na poziomie Windows 9 a chce się go użyć do udoskonalenia Windows 11. Moim zdaniem to facet z innej „epoki” MGP. Obecnie zawodnicy z czołówki są na innym poziomie niż CC i jako tester powinien być zaangażowany ktoś kto jest bliżej tej „epoki” MGP i lepiej zrozumie to co obecnie oczekuje się od motocykli. Może wy macie jakiś pomysł kto byłby lepszy od CC w roli testera bo wydaje mi się że testy z CC to strata czasu i pieniędzy. On jest mentalnie na innej planecie. Bardzo go lubię ale świat MGP jest już kilka w zupełnie innym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
156 zapytań w 2,376 sek