Home / MotoGP / Davide Tardozzi wraca do Ducati

Davide Tardozzi wraca do Ducati

Davide Tardozzi

Ducati zwerbowało do zespołu MotoGP wieloletniego menedżera stajni w World Superbike – Davide Tardozziego. Przypomnijmy, że Tardozzi jest zwycięzcą pierwszego w historii wyścigu WSBK na torze w Donington Park w 1988 roku. Ten sam sezon zakończył na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Tardozzi spędził niemal 20 lat jako menedżer zespołu Ducati w WSBK. W tym okresie prowadzony przez niego team siedmiokrotnie zdobywał mistrzostwo dla kierowcy. W 2010 roku przeszedł do BMW, ale zaledwie po jednym roku rozstał się z niemiecką marką.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jak głosi oświadczenie Ducati, Tardozzi ma być odpowiedzialny za organizację i logistykę zespołu MotoGP. Jego bezpośrednim przełożonym będzie Paolo Ciabatti. To jedna z większych zmian kadrowych w ostatnim czasie w Ducati. Ta najbardziej znacząca to oczywiście zatrudnienie Luigiego Dall’Igny w roli szefa.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
144 zapytań w 1,531 sek