Home / MotoGP / Dovizioso o problemach Desmosedici GP15

Dovizioso o problemach Desmosedici GP15

Dovizioso 5
Dovi zaliczył bardzo dobry początek sezonu na nowym Desmosedici GP15. Jednak po kilku wyścigach zaczął tracić tempo. Włoch po wakacyjnej przerwie zaliczył tylko jedno na podium podczas mokrego GP Wielkiej Brytanii i w sumie dwukrotnie uplasował się w TOP5. Z pewnością nie jest to wymarzona druga część sezonu dla fabrycznego zespołu Ducati i Dovizioso, a do tego w klasyfikacji generalnej jego kolega zespołowy Andrea Iannone dla którego jest to pierwszy sezon w fabrycznym zespole wyprzedza swojego rodaka o dwie pozycje i 33 punkty.

DesmoDovi słynie z bardzo dobrych hamowań. Wcześniejszy model Desmosedici GP14 był dobry na hamowaniu, lecz podsterowny. Nowy motocykl „zapomniał” o podsterowności, ale za to stracił swój potencjał podczas hamowań co mocno utrudnia Doviemu jazdę.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Mamy problemy na hamowaniach. Mój styl jazdy opiera się mocnych hamowaniach. Teraz nie mogę być zbyt agresywny na hamowaniu. Nie mogę pojechać tak jakbym chciał. Pracujemy nad tym od testów na Sepang. To jest cecha tego motocykla. Możemy to jeszcze poprawić, ale nie wiemy jak mocno. Wykonaliśmy dobrą robotę i mamy w tym roku kompletnie nowy motocykl, w którym pozbyliśmy się podsterowności. Niestety tracimy w innych obszarach, ale to jest normalne.” – komentował Dovizioso.

źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 1,305 sek