Home / MotoGP / Dzikie karty dla Daniego Pedrosy i Pola Espargaro

Dzikie karty dla Daniego Pedrosy i Pola Espargaro

KTM ogłosił dziś dwóch zawodników, którzy wezmą udział w Grand Prix z dziką kartą. Podobnie jak rok temu, w GP Hiszpanii wystartuje Dani Pedrosa, który będzie chciał poprawić 7. miejsce, jakie zajął w zeszłorocznym wyścigu w Jerez. Trzy rundy później, na fabrycznym motocyklu KTM-a ponownie pojawi się numer 44, należący do Pola Espargaro. Po trudnym sezonie spędzonym w Tech3, przerwanym przez poważną kontuzję, 32-latek objął pozycję kierowcy testowego KTM-a, by zrobić miejsce Pedro Acoście.

Na ten moment Austiacy ogłosili start dodatkowych zawodników tylko w tych dwóch Grand Prix. Ciągle możliwe jest, iż na przykład Dani Pedrosa ponownie wystartuje też w GP San Marino, gdzie w obu wyścigach zajął 4. miejsce.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Dani Pedrosa: „W zeszłym roku świetnie się bawiłem w Jerez, a powitanie ze strony fanów było niesamowite. Wszyscy wiemy, że Jerez to wyjątkowe miejsce. Dla nas ważne będzie również sprawdzenie niektórych rzeczy przed testami, i ponowne umieszczenie ich w środowisku wyścigowym. To główny powód rywalizacji w 2024 roku.”

Pol Espargaro: „Naprawdę cieszę się, że znów będę się ścigać, a w szczególności w Mugello, które jest wyjątkowym miejscem do jazdy motocyklem MotoGP. Fajnie będzie wrócić na pola startowe z chłopakami. Testy szły naprawdę dobrze i jestem bardzo zmotywowany. Po kontuzji w 2023 roku jestem bardziej starym sobą. Nie mogę się doczekać powrotu do rodziny MotoGP i pokazania, że nasza praca testowa jest mocna i szybka.”

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
138 zapytań w 1,489 sek