Home / MotoGP / Enea Bastianini celem transferowym Aprilii?

Enea Bastianini celem transferowym Aprilii?

Szef zespołu Aprilii – Massimo Rivola – zasugerował możliwość podpisania kontraktu z włoskim zawodnikiem, który zastąpiłby Aleixa Espargaro w fabrycznym zespole w 2025 roku. W czwartek, przed GP Katalonii, trzykrotny zwycięzca wyścigów MotoGP ogłosił, że zakończy karierę wyścigową z końcem sezonu 2024.

W ostatnich tygodniach menedżer Enei Bastianiniego, Carlo Pernat, mówił o rozmowach z Aprilią na temat podpisania kontraktu z czterokrotnym zwycięzcą wyścigów MotoGP. „Bestia” prawdopodobnie straci miejsce w fabrycznym zespole Ducati. Wyżej stoją akcje lidera generalki, Jorge Martina.

Ducati ma podjąć ostateczną decyzję, kto zajmie drugie miejsce w fabrycznym zespole na 2025 rok, podczas przyszłotygodniowego GP Włoch. Walka o to miejsce toczy się między Jorge Martinem a Markiem Marquezem.

Dyrektor generalny Aprilii, Massimo Rivola, trzymając swoje plany w tajemnicy, powiedział w transmisji na żywo na motogp.com podczas GP Katalonii, że rynek zawodników oferuje „dobre możliwości”, ale i tak zasugerował swoje preferencje.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Najważniejsze dla mnie jest dotrwanie do końca sezonu.” – odpowiedział zapytany, co dalej. „Koniec sezonu jest najważniejszy. Musimy utrzymać Espargaro bardzo skoncentrowanym. Jestem pewien, że tak będzie. Będzie kapitanem do ostatniego dnia. To będzie jego przyszłość, a potem zobaczymy. Nie będziemy panikować z tego powodu.”

„Teraz możemy zacząć rozmawiać z wieloma menedżerami zawodników i myślę, że rynek będzie całkiem interesujący i zaoferuje dobre możliwości. Zobaczymy, czy w końcu uda się nam pozyskać Włocha na włoskim motocyklu, czy nie. Ale myślę, że będą dobre możliwości. Oczywiście, zastąpienie Aleixa nie będzie łatwe dla nikogo, więc ktokolwiek przyjdzie, będzie musiał być bardzo zmotywowany.” – dodał.

Aprilia miała już włoskich zawodników w swoim składzie. Byli to Marco Melandri w 2015 roku, a także Andrea Iannone w roku 2019, zanim jego miejsce zajął Lorenzo Savadori w 2020 roku po tym, jak Iannone został zawieszony za doping.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Bastianini przejdzie do Aprilii.
    Martin do Ducati.
    Marquez do Pramac.
    Acosta do KTM.

    I wszyscy zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
150 zapytań w 1,835 sek