Home / MotoGP / Fatalne wieści dla Espargaro. Operacja tuż przed sezonem?

Fatalne wieści dla Espargaro. Operacja tuż przed sezonem?

Aleix Espargaro prosto po testach uda się w poniedziałek rano do szpitala Dexeus w Barcelonie z powodu problemów z prawym ramieniem. Zwycięzca wyścigu dla Aprilii, który walczył o mistrzostwo w sezonie 2022 do przedostatniej rundy, był podczas niedzielnych testów dziesiąty. Mógł jednak pokonywać tylko krótkie dystanse z powodu dziwnego bólu w ręce. Początkowo podejrzewano, że jest to nawracający problem pompującego przedramienia, spowodowany rozbudowaną aerodynamiką nowej Aprilii.

„Nie mogę robić wielu okrążeń, niestety. Nie mam siły w ramieniu, tak samo jak wczoraj”. – wyznał w niedzielę Hiszpan. „Więc zrobiłem tylko kilka krótkich przebiegów, żeby przetestować geometrię na wyścig. Było dość pozytywnie. Byłem dość szybki, ale nadal nie jeżdżę dobrze. Nie mam siły w ramieniu i mogę zrobić tylko 2-3 okrążenia, a potem muszę się zatrzymać.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Diagnoza może być jednak zupełnie inna. „Wygląda na to, że to jest fibroza [zgrubienie tkanek]” – wyjaśnił. „Zrobiliśmy tu kilka badań z lekarzami i wygląda na to, że mam mocną fibrozę, która przyciska mięśnie i dlatego nie mam mocy w ręce”. – dodał niepocieszony zawodnik. Hiszpan może teraz potrzebować jak najszybszej operacji, aby być gotowym na weekend wyścigowy 24-26 marca.

„Wygląda na to, że muszą otworzyć rękę, oczyścić i ponownie zamknąć”. – powiedział. „To nie jest dramatyczna operacja, ale tak czy inaczej jutro o 8:00 rano będę w Dexeus [szpitalu], żeby zrobić więcej badań i zobaczyć, co zadecydujemy. To trochę niepokojące dla mnie, ponieważ to nie jest rzeczywiście zespół pompującego przedramienia. Nie czuję, że ramię jest bardzo spuchnięte, ale nawet na pierwszym okrążeniu nie mam siły podczas hamowania… To tak, jakby to ramię całkowicie zdrętwiało. Więc to trochę frustrujące.”

Źródło: crash.net, fot. twitter.com/AleixEspargaro

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
130 zapytań w 1,776 sek