Home / MotoGP / GP Indii odwołane. Kazachstan we wrześniu

GP Indii odwołane. Kazachstan we wrześniu

Mamy wyjaśnioną sprawę w kwestii Grand Prix Indii i Kazachstanu. „Ze względów operacyjnych” wyścig na torze Buddh nie odbędzie się w tym sezonie, z celem powrotu do tego kraju w 2025 roku.

Przełożone z czerwca Grand Prix Kazachstanu, które miało mieć miejsce za dwa tygodnie, wejdzie w kalendarzu za GP Indii, i odbędzie się w dniach 20-22 września, tym samym rozpoczynając azjatycki tour padoku MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Przypomnijmy, że Grand Prix Kazachstanu na torze Sokol zostało przełożone z powodu powodzi w rejonie toru. Na wrzesień jest zaplanowany inauguracyjny wyścig w Kazachstanie. GP Indii ma powrócić do kalendarza MotoGP w przyszłym roku już w marcu, kiedy to warunki pogodowe mają być bardziej odpowiednie zarówno dla kibiców, jak i dla zawodników.

To daje Indiom szansę na otwarcie sezonu MotoGP, choć prawdopodobnie byłaby to jednak druga runda, po tradycyjnym początku sezonu na bliskim wschodzie, w Katarze.

Źródło: motogp.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
135 zapytań w 2,034 sek