Home / MotoGP / Hiroshi Aoyama zastąpi Jacka Millera w Japonii

Hiroshi Aoyama zastąpi Jacka Millera w Japonii

Kontuzjowany Jack Miller nie będzie wstanie pojechać podczas Grand Prix Japonii. Zespół Marc VDS w miejsce Australijczyka wystawi etatowego kierowcę testowego Hondy Hiroshiego Aoyamę. Miller po pechowym złamaniu planuje wystartować w domowym wyścigu na Phillip Island.

W poniedziałek zespół Marc VDS wydał oświadczenie: Zawodnik Hondy Jack Miller nie weźmie udziału w Grand Prix Japonii. Młody zawodnik z powodu doznanego z zeszły piątek złamania kości piszczelowiej wystąpi ponownie podczas Grad Prix Australii.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zostało więc oficjalnie zakomunikowane, że w Japonii w zastępstwie za Jacka Millera pojedzie Hiroshi Aoyama, Mistrz Świata dwusuwowych 250-tek z 2009 roku. Aoyama posiada duże doświadczenie w klasie królewskiej. 35-letni Japończyk debiutował w najwyższej klasie tej serii Mistrzostw Świata w 2010 roku. Od 2015 roku jest etatowym zawodnikiem testowym HRC i to na jego barkach spoczywa rozwój Hondy RC213V, której dosiądzie na torze Motegi.

Aoyama w ostatnich latach zastępował kontuzjowanych zawodników Hondy w klasie Królewskiej, takich jak Dani Pedrosa, Karel Abraham lub Jack Miller. „Chciałbym życzyć Jackowi szybkiego powrotu do zdrowia. Mam nadzieję, że wyzdrowieje do rundy na Phillip Island. Zastępowanie kontuzjowanego zawodnika nigdy nie jest przyjemne, ale mam nadzieję, że w Motegi razem z zespołem wykonamy dobrą pracę.”

„Chciałbym podziękować Michaelowi Bartolemy i Estrella Galicia 0,0 Marc VDS, że pozwolili mi pojechać przed japońskimi fanami. Już znam  ekipę, z którą przyjdzie mi pracować, co na pewno będzie bardzo pomocne. Cieszę się na nadchodzący weekend.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: Speedweek.com; opracowanie własne

AUTOR: Paweł Zglejc

Fan motocykli i wyścigów motocyklowych od 2006 roku dzięki takim zawodnikom jak Troy Bayliss, Nicky Hayden, Casey Stoner i James Toseland.

Komentarze: 1

  1. W sumie fajny gest ze strony Marc VDS. Neutralny wobec Millera i sympatyczny wobec japońskiej publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
161 zapytań w 1,288 sek