Home / MotoGP / Hector Barbera w trzecim rzędzie na początek sezonu

Hector Barbera w trzecim rzędzie na początek sezonu

Hector Barbera rozpoczenie swój sezon MotoGP od startu z trzecięgo rzędu podczas niedzielnego wyścigu o Grand Prix Kataru rozgrywanego na torze Losail nieopodal stolicy tego kraju – Doha.

Hector wykręcił ósmy czas sesji kwalifikacyjnej – 1’55.982. Uplasował się tuż za Nicky Haydenem, jedynym zawodnikiem ścigającym się motocyklem Ducati, który był szybszy od niego.

Długość niedzielnego wyścigu to 22 okrążenia, rozpocznie on sezon Mistrzostw Świata. W sezonie zaplanowano osiemnaście rund, ostatnia będzie miała miejsce w listopadzie na torze w Walencji.

Hector Barbera: „Podsumowanie trzech dni testów jest dla nas bardzo pozytywne. Dziękuje swojemu zespołowi za prace dzięki której mogliśmy się poprawić i zrozumieć zarówno warunki pogodowe jak i zachowanie naszej maszyny przy nich. Takie zakończenie treningów jest prawdopodobnie najbardziej satysfakcjonujące na przestrzeni całej mojej kariery. To trochę wstyd przegrać drugi rząd o jedną dziesiątą sekundy – jeżeli mam być szczery aż do dzisiaj wywalczenie go było moim celem. Nie pozostaje nam teraz nic innego jak myśleć o jutrzejszym wyścigu, jestem podekscytowany i chce być najszybszy wśród oficjalnych jeźdźców Ducati.”

Francesco Guidotti – manager zespołu Pramac Racing: „Nasz dzisiejszy rezultat jest dobry, ale naszym zamierzeniem było osiągniecie pozycji pozwalającej na start z drugiego rzędu. Jutrzejszy wyścig z pewnością będzie obfitował w walkę i niepewność, ale jestem przekonany, że Hector dobrze to rozegra.”

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
155 zapytań w 1,544 sek