Home / MotoGP / Ile kosztuje sezon MotoGP dla zespołu satelickiego?

Ile kosztuje sezon MotoGP dla zespołu satelickiego?

MotoGP jest najwyższą klasą wyścigów motocyklowych, w której powinno się ścigać 22 najlepszych obecnie motocyklistów na świecie. Ci zawodnicy ścigają się na najszybszych motocyklach na świecie, których każda część sporo kosztuje, a konieczność ich wymiany w przypadku wywrotki tylko podnosi koszty, jakie ponosi zespół. Nawet bez wywrotek, każdemu zawodnikowi przysługuje na sezon 7 silników, z których każdy zostaje wykorzystany.

Zespoły satelickie, muszą kupować całe motocykle, jak i części do nich od zespołów fabrycznych, które mają oczywiście sporo większy budżet. Oprócz tego, muszą przeznaczyć sporą kwotę na pensje zawodników, czy też pracowników zespołu. Do tego dochodzą oczywiście potężne koszty transportu motocykli, które znacznie rosną w przypadku wyścigów poza Europą. Ile więc kosztuje jeden sezon MotoGP zespół satelicki?

Kliknij, aby pominąć reklamy

Objaśnił to Dyrektor Sportowy Dorny, Carlos Ezpeleta, podczas konferencji, na której ogłoszone zostało przejęcie Dorny przez firmę Liberty Media.

„Zapewniliśmy bardzo kontrolowane środowisko kosztowe, więc zespoły satelickie płacą mniej więcej 15 milionów euro na sezon, z czego Dorna wraz z IRTĄ (mistrzostwa) pokrywają około 50%, na co składają się stałe opłaty i opłaty z tytułu wyścigów, które są uzgodnione i nie są zmienne. Oznacza to, że pokrywamy mniej więcej 50% ich kosztów.”

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
147 zapytań w 1,364 sek