Home / MotoGP / Jonas Folger kolejnym testerem KTM

Jonas Folger kolejnym testerem KTM

KTM ogłosił nazwisko kolejnego zawodnika testowego dla swojego zespołu MotoGP. Ponownie jest to motocyklista z doświadczeniem w królewskiej klasie. Do Miki Kallio i Dani Pedrosy jako trzeci dołącza Jonas Folger.

Niemiecki zawodnik testował już w zeszłym roku z KTM i było spodziewane, że współpraca zostanie nawiązana na dłuższy okres. KTM nie ukrywał, że zależało mu na zatrudnieniu kogoś młodszego obok Pedrosy. Kallio z kolei ma skupiać się coraz bardziej na roli doradcy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

29-letni Folger na razie nie ma w planie startów z dzikimi kartami, inaczej więc niż Pedrosa, który ma pojechać już wiosną podczas GP Hiszpanii w Jerez. Przypomnijmy, że Jonas Folger startował w MOtoGP w 2017 roku dla ekipy Tech3 Yamahy, zaliczając domowe podium na Sachsenringu. Później jednak musiał zrobić sobie przerwę z powodu choroby – Syndromu Gilberta. Ścigał się w Moto2, IDM i World Superbike, ale bez sukcesów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. skończył się w młodym wieku, a naprawdę miał potencjał

    • Uwierz mi, że ta choroba utrudnia funkcjonowanie, w dodatku jest nieuleczalna. Wiem co mówię, bo zdiagnozowano u mnie to samo :) Szacun dla Folgera, że był w stanie stawać na podium w MotoGP z tym cholerstwem.

  2. Obserwowałem go 2 lata temu na Sachsenringu gdy jechał w IDM – zdeklasował tam wszystkich w SBK więc nie mówmy że ktoś się skończył tak jeżdżąc…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,389 sek