Home / MotoGP / Kwalifikacje na Mugello widziane ze strony czołowych kierowców

Kwalifikacje na Mugello widziane ze strony czołowych kierowców

Za nami kolejny, drugi dzień zmagań na torze Mugello. Nie obyło się podczas niego bez upadków, ale i rekordów okrążenia. Na pewno sobota wyłoniła kolejność kierowców, w jakiej ustawią się do jutrzejszego wyścigu. Jak wyglądały te kwalifikacje ze strony czołowych kierowców klasy MotoGP, możecie przeczytać w poniższej treści.

Dani Pedrosa:

„Dzisiaj warunki na torze były dobre, nieźle pracowały opony i poprawiliśmy motocykl. Wszystko to bardzo nam pomogło, aby zwiększyć nasze tempo i to jest najważniejsze. Kwalifikacje były trudne, bo przez większą część sesji byliśmy w tyle, ale udało nam się wykonać świetne okrążenie i wziąć  pierwsze pole. Teraz mamy kilka pomysłów na poprawę motocykla i mam nadzieję jutro na dobry wyścig.”

Jorge Lorenzo:

„Nieco zmagamy się z przyczepnością opon, kiedy temperatura powietrza jest nieco wyższa. Pomimo tego jesteśmy konkurencyjni zarówno podczas treningów wolnych jak i kwalifikacji. Jestem bardzo zaskoczony tym, że byłem tak szybki podczas swojego pierwszego okrążenia, kiedy wykonałem je w 1m47,6s. Byłem również zaskoczony wynikiem okrążenia Maca Marqueza w pierwszej próbie, a także czasem Daniego [Pedrosy – przyp.red.]. Byłem przekonany, że 1m47.2s jest wystarczające aby zdobyć Pole Positon, ale Dani był szybszy.”

„Najważniejszym jest jutro wykonać dobry start, aby przejść do przodu i odjechać – jeśli to możliwe. Jeśli nie, to wyścig jest długi będziemy musieli być konsekwentni. Musimy poprawić kilka drobnych rzeczy, ale ogólnie motocykl jest tu lepszy niż na innych torach.”

Andrea Dovizioso:

„To niesamowite znaleźć się w pierwszym rzędzie na Mugello, zwłaszcza jako kierowca Ducati. To był jeden z moich celów, ale wciąż nie mogę w to uwierzyć, szczególnie po wczorajszym upadku. Clinica Mobile i mój fizjoterapeuta zrobili naprawdę dobrą robotę, aby moja szyja wróciła do normy – co dało mi możliwość mocnego naciskania w kwalifikacjach. Wciąż mnie niepokoi, ale mogę już naciskać prawie w 100%, choć wczoraj nie mogłem być pewny czy wystartuję w wyścigu. Jestem szczęśliwy. Dzisiejszego ranka dobrze pracowaliśmy i trochę poprawiliśmy set-up motocykla, więc popołudniu byłem całkiem szybki. Ale kiedy nasze opony nieco się zużyły, tempo nie było na tyle dobre aby walczyć o podium. W każdym razie, postaramy się zrobić wszystko, aby uzyskać jutro dobry wynik dla Ducati i wszystkich naszych fanów. „

Cal Crutchlow:

„To była z pewnością sesja pełna wrażeń, a po moim upadku nie mogę zbyt wiele narzekać z osiągniętej czwartej pozycji, w której straciłem zaledwie 0,004 sekundy od pierwszego rzędu. Na szczęście całkiem szybko mogłem powrócić do boksu i wziąć drugi motocykl, więc biorąc pod uwagę co się stało, drugi rząd jest dobry. Przez cały weekend zmagałem się z motocyklem i choć jest to mój trzeci sezon na tym torze, wciąż nie czuję się na nim komfortowo. Będąc więc blisko czołówki i mając niezłe tempo, daje mi to dużo pewności do jutrzejszego wyścigu. Muszę się poprawić w pierwszym sektorze – co było wczoraj moim wielkim problemem, więc mamy coś do zrobienia. To będzie długi i trudny wyścig, a my musimy sprawić, aby motocykl pracował lepiej. Zespół Monster Yamaha Tech 3 robi niesamowitą robotę, aby pomóc mi znaleźć najlepsze ustawienia i mam nadzieję, że będę mógł walczyć jutro o podium, tak jak to było w Le Mans.”

Stefan Bradl:

„Właściwie ta piąta pozycja jest dla nas bardzo ważna i cieszą mnie udoskonalenia, które  osiągnęliśmy. Wszyscy zawodnicy Hondy mieli dobre tempo, dzięki lepszej temperaturze asfaltu. Kwalifikacje były dla nas nieco trudne, ponieważ czekaliśmy do ostatniej chwili aby uzyskać najlepszy czas okrążenia. Nie mogę doczekać się jutrzejszego wyścigu, bo mamy potencjał aby zrobić pierwsze podium i jestem pewien, że wraz z chłopakami na czele będzie to ekscytujący wyścig.”

AUTOR: migal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
167 zapytań w 1,821 sek