Home / MotoGP / Marquez nie ukrywa prawdziwego tempa

Marquez nie ukrywa prawdziwego tempa

Marc Marquez zaprzeczył, że celowo ukrywa swoje możliwości na motocyklu Ducati podczas testów przedsezonowych MotoGP w Katarze. Hiszpan był zaledwie 16. w poniedziałek, w pierwszym z dwóch dni testów w Katarze. Uzyskał czas słabszy o 0,919s od lidera, Francesco Bagnai.

Niektórzy sugerują, że nowy zawodnik zespołu Gresini celowo ukrywa swoje tempo do pierwszego wyścigu sezonu 2024, aby wtedy „zaatakować” resztę stawki, i powalczyć o odzyskanie mistrzostwa świata. Marquez został zapytany po poniedziałku podczas testów w Katarze, czy celowo nie pokazuje całej swojej konkurencyjności.

„Nie. Oczywiście, że naciskam.” – powiedział Marquez. „Wszyscy naciskają podczas testów. Ale muszę zrozumieć kilka rzeczy. Wtorek będzie ważnym dniem, aby zrozumieć tempo, jakie będziemy mieli w sezonie.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Oczywiście, w sezonie jeszcze można się dostosować. Nie było źle. Było dobrze, szczególnie pod koniec dnia. Tak jak w Malezji, zacząłem się czuć coraz lepiej. To wtorek będzie czasem na zrobienie większej liczby okrążeń. Warunki na torze będą lepsze. Możemy zacząć pracę od początku.” – dodał.

O swoich poniedziałkowych przejazdach #93 mówił: „Bardziej eksperymentowałem z motocyklem. Ślizgałem się na wejściu, to mój styl. Zobaczymy, czy we wtorek będę mógł zrobić kolejny krok. Ale to prawda, że Bagnaia i Martin są szybsi od wszystkich innych z Ducati. Potem jest większa grupa. Musimy zrozumieć, jak jeździć, szczególnie w kilku zakrętach, gdzie traciliśmy zbyt wiele.”

Marquez będzie jeździł na Ducati GP23 w tym roku, podczas gdy rywale do tytułu Bagnaia i Martin zasiądą na nowszym motocyklu.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 14

  1. Gównoburza że MM się skończył i że Rossi jest GOAT za 3 2 1 ….

  2. ludzie spokojnie po co te nerwy , nowy sezon startów i nowi zawodnicy nowe wyniki !!! a kto wygra? no najlepszy hura!!!!!!!

  3. nas zjadaczy asfaltu na to co oni robią niestać i finansowo i w możliwościach panowania nad tymi potworami kture prowadzą,szacunek dla zawodników MG

  4. Nikt nie może zaprzeczyć temu, że MM to wybitny drajwer, ale tak jak w każdym (KAŻDYM) sporcie wyczynowym gdy wypadniesz na jakiś czas z obiegu – w tym wypadku jeszcze kontuzja, która mentalnie może mieć duże znaczenie – to bardzo ciężko odrobić stratę do czołówki. Mimo wszystko cieszmy się, że będziemy mogli oglądać Marca w wyścigach.

  5. Uwaga, kontrowersyjna opinia. Kubica > MM93, jakby Robert urodził się 10 lat później w Hiszpanii czy UK byłby królem motorsportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
145 zapytań w 1,854 sek