Home / MotoGP / Miller: „To był wyścig Sprint, jest zabawa!” Wypowiedzi po Sprincie na Sachsenringu

Miller: „To był wyścig Sprint, jest zabawa!” Wypowiedzi po Sprincie na Sachsenringu

Niesamowite tempo, jakie narzucił Jorge Martin (Pramac Ducati) zagwarantowało mu drugie zwycięstwo w Sprincie oraz piąte podium z rzędu. Tak szybko nie był w stanie pojechać nawet Pecco Bagnaia (Ducati), który tym razem musiał zadowolić się drugim miejscem. Podium po starcie z pierwszej linii uzupełnił Jack Miller (KTM). Król Sachsenringu – Marc Marquez, ukończył dzisiejszy Sprint na odległej, 11. pozycji. Pełne wyniki znajdziecie tutaj, natomiast poniżej wypowiedzi zawodników MotoGP po Sprincie na Sachsenringu.

Jorge Martin: P6 (start) -> P1 (meta): „Jestem bardzo zadowolony z tego wyścigu. Startowałem nie z pozycji na jaką liczyłem, ale starałem się być szybki na pierwszych okrążeniach, wykonywać inteligentne manewry. Nie było łatwo, miałem kilka momentów, ale w końcu udało mi się wyprzedzić Jacka i Pecco, było trochę na limicie, ale pomyślałem że to jest ta chwila, ponieważ traciłem zbyt dużo czasu. Od tego momentu narzuciłem swoje tempo, czułem się mocny. Nie miałem najlepszego czucia z miękkim tyłem, jednak wszyscy jechali z tym samym. Na pięć okrążeń do mety, próbowałem po prostu zarządzać przewagą. Nie było łatwo, gdyż miałem dużą przewagę, więc nie było łatwo pozostać skoncentrowanym. Jestem szczęśliwy przed jutrem.”

Francesco Bagnaia: P1 -> P2: „Jestem zadowolony z wyniku, ale szczerze mówiąc nie miałem dzisiaj takiego tempa jak Jorge, który był ode mnie silniejszy. Nie było to zaskoczeniem, ponieważ był silny przez cały weekend, więc spodziewałem się, że będzie konkurencyjny. Kiedy zauważyłem, że trudno będzie go dogonić, po prostu próbowałem kontrolować różnicę za moimi plecami. Walka na pierwszych okrążeniach była fajna; miałem sporo frajdy z Jackiem i Jorge. Popełniłem drobny błąd w pierwszym zakręcie, ale poza tym jestem szczęśliwy, ponieważ drugie miejsce to zawsze dobry wynik, byliśmy mocni. Na pewno to musiało być fajne do oglądania. Kontynuujmy w ten sposób, ponieważ jutro będzie ważny wyścig, muszę poprawić się w drugim sektorze, gdzie tracę trochę czasu.”

Jack Miller: P3 -> P3: „To był wyścig Sprint, jest zabawa! Próbowałem atakować innych tak bardzo jak tylko mogłem. Jestem całkiem zadowolony z wyniku. Mamy zadanie domowe przed jutrzejszym wyścigiem, byłem zbyt wolny w zakrętach 9,10,11; atakowali mnie dosłownie z każdej strony. Wiemy co musimy poprawić, to jest właśnie piękno wyścigu w sobotę, możemy z niego wyciągnąć wnioski i poprawić się przed jutrem. Tak czy inaczej, jesteśmy zadowoleni z powrotu na podium w Sprincie, obyśmy jutro też mogli powalczyć.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Brad Binder: P9 -> P6: „Dzisiaj miałem trochę ciężki wyścig. Koła się zbyt dużo obracały, gdy motocykl był w pionie, co utrudniało mi życie. Poza tym, wszystko było w porządku! Nie mogłem wyprzedzić Mariniego. Próbowałem wszystkiego, co mogłem, ale po prostu „smażyłem” tylną oponę. Wiemy, co poprawić i myślę, że jesteśmy w świetnym miejscu przed jutrzejszym wyścigiem.”

Aleix Espargaro: P10 -> P9: „To nie był dobry wyścig i niestety wynika to głównie z kwalifikacji. Dwie z moich ostatnich prób zostały anulowane przez żółte flagi, kiedy miałem możliwość na zajęcie dobrej pozycji. Musimy również poprawić nasz start. Testujemy nowe ustawienia, ale w tej chwili nie jesteśmy w stanie być tak szybcy jak inni. Moje tempo podczas wyścigu Sprint nie było złe, jakoś na pierwszą piątkę, ale w grupie zawsze jest problem z wyczuciem z przodu i czasem, który tracę na wyprzedzaniu. Mam nadzieję, że jutro, mając do dyspozycji więcej okrążeń, moje tempo pozwoli mi odrobić kilka pozycji.”

Marc Marquez: P7 -> P11: „Rano jechałem dobrze na mokrym, prowadziłem poranną sesję. Kiedy tor zaczął wysychać, dotarliśmy do takich samych limitów jak wczoraj. W kwalifikacjach dużo naciskałem, naprawdę starałem się dać z siebie wszystko i cały czas naciskałem. Chcę podziękować wszystkim członkom zespołu za ich wysiłek podczas kwalifikacji oraz po ich zakończeniu, wszyscy ciężko pracowali i wykonali świetną robotę. Podejmowałem duże ryzyko i do wyścigu podszedłem spokojniej. Próbowałem na pierwszym okrążeniu, ale nie mieliśmy wyczucia, więc priorytetem było uniknięcie kolejnej wywrotki i ukończenie wyścigu, aby przygotować się na jutro. Myślę, że w niedzielę możemy być silniejsi w długim wyścigu, dzisiaj tempo wielu zawodników spadło pod koniec, ale my potrafiliśmy utrzymać to samo tempo.”

Fabio Quartararo: P12 -> P13: „Na starcie, Aleix zjechał trochę w bok, a potem Enea uderzył we mnie, więc musiałem zamknąć gaz. Od samego początku było ciężko, a moje tempo nie było zbyt dobre. Byłem w stanie dogonić grupę przede mną, składającą się z kilku zawodników, ale nie mogłem nic zrobić [wyprzedzić ich].”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródła: inf. prasowe

AUTOR: Maciej Marcinkowski

2007 | kontakt: [email protected]

Komentarze: 1

  1. Marquez w 2021 powiedział, że wolałby zakończyć karierę niż dojeżdżać do mety poza pierwszą 10 😊😊😊

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
148 zapytań w 1,453 sek