Home / MotoGP / Morbidelli może opuścić GP Kataru

Morbidelli może opuścić GP Kataru

Sezon w MotoGP jeszcze nie wystartował, a jest już pierwszy zawodnik, którego udział w otwierającym rok 2024 GP Kataru nie jest pewny.  Franco Morbidelli doznał poważnego wypadku podczas treningu w Portimão pod koniec stycznia.

Pomimo braku złamań, badania wykazały mały skrzep krwi w jego mózgu, co spowodowało, że nie mógł wziąć udziału w testach przedsezonowych. Włoch zdradził, że nie jest pewny jazdy na Losail.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścig GP Kataru jest pierwszym w mistrzostwach, odbywa się od 8 do 10 marca. W tej chwili zawodnik zespołu Prima Pramac nadal nie ma potwierdzenia swojego udziału.

„Muszę poczekać. Najprawdopodobniej wystartuję. W medycynie mówi się, że po takim urazie trzeba odczekać przynajmniej miesiąc, nie mniej – unikać niebezpiecznych sportów i żyć w określony sposób przez ten miesiąc. Zobaczymy, czy według lekarzy wyzdrowiałem tak, jak powinienem w ciągu miesiąca.” – powiedział zawodnik, który wziął właśnie udział w prezentacji swojej nowej ekipy – Pramac Ducati.

Źródło: motorcyclesports.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
127 zapytań w 1,921 sek