Home / MotoGP / MotoGP celuje w stronę wyścigu w Arabii Saudyjskiej!

MotoGP celuje w stronę wyścigu w Arabii Saudyjskiej!

Organizatorzy MotoGP – hiszpańska Dorna – podpisali list intencyjny ze związkiem motorsportowym Arabii Saudyjskiej dotyczący chęci zorganizowania rundy grand prix w tym kraju. Byłby to drugi wyścig MotoGP na Bliskim Wschodzie, bowiem z powodzeniem od lat rozgrywane jest GP Kataru.

W planie jest posiadanie przez Arabię Saudyjską toru wyścigowego, który spełniałby rygorystyczne normy federacji motocyklowej FIM jak i samochodowej FIA. Już teraz odbywa się GP Arabii Saudyjskiej w Formule 1 na torze w Jeddah, ale w tym kraju ma powstać nowy obiekt, który przejmie organizację wyścigu. Nie wiadomo czy byłby to ten sam, na którym miałby być rozgrywany także wyścig MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Na razie w porozumieniu nie ma żadnych dat. Planuje się jedynie powołanie nowego programu dla utalentowanych młodych zawodników z tego regionu, aby mogli oni trafiać do serii międzynarodowych i w konsekwencji do grand prix.

Arabia Saudyjska bardzo mocno angażuje się w sporty motorowe, bowiem poza Formułą 1 ma także rundę Formuły E na przedmieściach stolicy Riyadh, oraz Rajd Dakar. Jednocześnie nie ustaje krytyka wycelowana we władze tego królestwa za łamanie wolności słowa, nieprzestrzeganie praw kobiet, brak pełnego systemu demokratycznego a także wykonywanie kary śmierci na więźniach politycznych czy dyskryminację osób homoseksualnych.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Może kosztem wyścigu w Finlandii 🤔

  2. Ostanie zdanie jasno daje odpowiedz czy powinno tam gościć jakiekolwiek GP.

  3. Parafrazując pewnego polityka: Carmelo i Carlosie Ezpeleta – nie idźcie tą drogą!

  4. Niestety – czy nam się to podoba czy nie – sport profesjonalny to czysty biznes. Najpierw biznes ,a potem ewentualne jakieś zagadnienia moralne , etyczne itp. I zawodnicy raczej niewiele mają w kwestii organizacji do powiedzenia. W F1 też mieli jeden gorący weekend – i co ? I nic…..

  5. Jest ropa, jest kasa, będzie MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
142 zapytań w 1,255 sek