Home / MotoGP / Mugello bez Bena Spiesa

Mugello bez Bena Spiesa

Ben Spies, który pauzował przez dwie poprzednie rundy z powodu bólu w okolicy klatki piersiowej i tym razem – po odbyciu piątkowych treningów, musi pożegnać się z toskańskim torem. Powodem absencji jest w dalszym ciągu odczuwalny ból, który nie pozwala amerykańskiemu kierowcy walczyć o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej mistrzostw.

Dzisiejszego poranka, na oficjalnej stronie internetowej zespołu Pramac Racing, pojawiła się informacja o wycofaniu się „Big Bena” z dalszej rywalizacji na torze Mugello. W jej treści możemy przeczytać: Niestety, wczorajsze wolne treningi pokazały, że problemy z bólem mięśni wciąż trapią Bena Spiesa. Intensywne działania rehabilitacyjne – którym Teksańczyk został poddany w ciągu ostatnich 4 tygodni, przyniosły wyraźną poprawę, ale nie są wciąż wystarczające aby mógł pokazać swój prawdziwy potencjał na torze.”

Po analizie sytuacji, Pramac Racing Team, Corse Ducati oraz sam kierowca podjęli decyzję o przerwaniu wszelkich zmagań na torze i kontynuowaniu rehabilitacji i fizjoterapii, aby zakończyć proces jego całkowitego powrotu do zdrowia.

„W ciągu najbliższych kilku dni, Ben Spies przejdzie dalsze badania lekarskie aby uzyskać jasność sytuacji i określić program dalszego leczenia, które należy stosować do momentu pełnego wyzdrowienia.”


AUTOR: migal

komentarze 2

  1. Wielka szkoda Big bena

  2. Ciekawe czy jego limit pecha się kiedyś wykorzysta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
154 zapytań w 1,698 sek