Home / MotoGP / Nakamoto o Hondzie i przyszłości wyścigów

Nakamoto o Hondzie i przyszłości wyścigów

Vice Prezes HRC Shuhei Nakamoto powiedział specjalnie dla motogp.com, że jest bardzo zadowolony z przebiegu testów zespołu Repsol Honda oraz niesamowitego talentu Marca Marqueza.

Obaj nasi kierowcy bardzo ciężko przepracowali te trzy dni testów. Dani przetestował kilka różnych części. Jedne mu pasowały, inne nie, ale to normalne podczas zimowych testów. Z kolei, Marc, jako że pierwszy raz dosiadał motocykla klasy MotoGP, nie dostał części do przetestowania. Teraz ma czas na poznanie i zrozumienie maszyny.” Nakamoto zapytany o postawę młodego Hiszpana podczas pierwszego kontaktu z motocyklem pojemności 1000cc odpowiedział: „Będąc szczerym nie jestem zaskoczony, ale Marc jest szybszy niż się spodziewałem.”

Prezes HRC zapytany o nowy pomysł Hondy, odnośnie sprzedaży niedrogich motocykli bazujących na prototypie RCV, odpowiedział: „Przygotujemy  maszynę fabryczną, ale silnik będzie nieco inny, wyposażony w standardową skrzynię biegów. Podwozie próbujemy zrobić z nieco tańszych materiałów, ale żeby zachować dotychczasową jakość – co nie jest łatwe. Głównie przez to mamy pewne opóźnienia.”

Motocykl będzie wyposażony w ECU Magneti Marelli i wgrany software Dorny. Nowy pomysł Hondy – „motocykl dla wszystkich” – dostępny będzie dla zainteresowanych zespołów i ich zawodników podczas testów, które odbędą się po ostatnim wyścigu sezonu 2013 w Walencji.

Źródło: motogp.com

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
153 zapytań w 1,611 sek