Home / MotoGP / Nowa Aprilia RS-GP zaprezentowana. Nowy silnik nadzieją na krok naprzód

Nowa Aprilia RS-GP zaprezentowana. Nowy silnik nadzieją na krok naprzód

Pierwszy raz Aprilia będzie miała zespół satelicki – jednak dziś zobaczyliśmy jak wyglądać będzie malowanie maszyn fabrycznego zespołu. O sile marki z Noale stanowić  będą Aleix Espargaro oraz Maverick Vinales, a trzecim kierowcą i testerem – liczącym na kilka dzikich kart – pozostaje Lorenzo Savadori.

Aleix Espargaro: „Praca dla Aprilii przez tak długi czas wywiera na mnie pewną presję, ponieważ wiem, jak ważne są wyniki dla tej firmy. Jednocześnie dojrzałość i fakt, że dobrze znam ludzi, z którymi pracuję, dają mi spokój. Sezon 2023 będzie rozpoczynał się z wieloma niewiadomymi. Nowy format ze Sprintem w sobotę będzie wymagał jeszcze więcej przygotowania ze strony zawodników, ale nikt nie może jeszcze dokładnie oszacować rzeczywistego wpływu tej zmiany. Przygotowałem się najlepiej jak potrafiłem i jestem pewien, że znów dobrze się bawię w tym roku.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

Maverick Viñales: „W 2022 roku wiele się nauczyłem o Aprilii i moim zespole, ale także o sobie. W tym nowym sezonie będziemy mogli w praktyce zastosować wszystko, czego się nauczyliśmy podczas tego stażu. Od razu polubiłem nową RS-GP. Udoskonalona została w takich aspektach jak zarządzanie wczesnym otwieraniem gazu, co jest fundamentalne dla mojego stylu jazdy. Podoba mi się nowy format weekendu. Będzie interesujący zarówno dla fanów, jak i dla zespołów, które będą miały szansę przygotować się do niedzielnego wyścigu, wykorzystując Sprint. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia. Przerwa była odświeżająca, ale teraz chcę tylko wrócić na tor!”

Lorenzo Savadori: „Nowa RS-GP 2023 wyraźnie się poprawiła, ale myślę, że nadal jest miejsce na ulepszanie. Naszym celem jest kontynuowanie testowania nowych rozwiązań. Mamy kilka interesujących pomysłów do wdrożenia. Fizycznie jestem w 100% zdrowy po powrocie z różnych kontuzji, więc jak zawsze będę gotowy do startu. Największe ulepszenie nowej Aprilii? Powiedziałbym, że silnik. Zrobiliśmy więcej niż jeden krok do przodu i myślę, że pomoże nam to w trakcie sezonu.”

Źródło: inf. prasowa

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. Aprilia ma jak zwykle jeden z najładniejszych motocykli w stawce.

    • jeden z, ale jednak Yamaha moim zdaniem najfajniejsza, no i potem było Suzuki z tym genialnie poprowadzonym układem wydechowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 1,723 sek