Home / MotoGP / OFICJALNIE: Cal Crutchlow wraca na co najmniej trzy wyścigi!

OFICJALNIE: Cal Crutchlow wraca na co najmniej trzy wyścigi!

Zespół Petronas Yamahy oficjalnie obwieścił powrót do ścigania w wykonaniu Cala Crutchlowa. Brytyjczyk zastąpi kontuzjowanego Franco Morbidellego, który leczy operowane kolano. Na razie #35 pojedzie w trzech wyścigach.

Cal Crutchlow wystartuje w podwójnej rundzie w Austrii – rozgrywanej tydzień po tygodniu na Red Bull Ringu. Ale potem czeka go od razu wyzwanie w postaci domowej rundy o GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Crutchlow jest jedynym zawodnikiem zgłoszonym z tego kraju do wyścigu MotoGP.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Crutchlow nie ma w tej chwili zbyt wielu obowiązków jako tester Yamahy. Od kwietnia aż do prawdopodobnie połowy października i tak nie wsiadłby na motocykl. Stracił też swojego inżyniera na rzecz Mavericka Vinalesa.

Przypomnijmy, że nie tylko Cal Crutchlow powróci z grona byłych zwycięzców wyścigów MotoGP wraz z rundą w Austrii. W tej samej rundzie z dziką kartą pojedzie Dani Pedrosa, testowy zawodnik KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

komentarzy 7

  1. No i fajnie. Zawsze jakiś smaczek dodatkowy.

  2. Ciekawe – jak kończył rok temu z MotoGP to był najszczęśliwszy na świecie….bo rodzina itp – i miał rację. Teraz coś się zmieniło ? Kolejny fajny gość tylko kompletnie nieprzewidywalny. Ale w tym sezonie wszystko jest nieprzewidywalne – oprócz tego że jedyny, któremu Yamaha odpowiada to Fabio, który z miękiszona z poprzednich sezonów staje się twardzielem na miarę MM.

    • Bo teraz jest kierowcą testowym i dzięki temu mógł faktycznie trochę więcej czasu z rodziną spędzić, a jedyny ewentualny start w wyścigu odbywa się ze względu na zastępstwo kontuzjowanego kierowcy albo dziką kartę Yamahy?

  3. Fajnie, w jednym wyścigu będzie jechał Pedrosa i Crutchlow :) I obaj na moto, na których wcześniej nie starowali w wyścigach. Wprawdzie Cal jeździł kiedyś w Monster Yamasze, ale nie był to jednak zespół fabryczny.
    Dla mnie taki trochę sentymentalny powrót do przeszłości.

  4. Petronas też nie jest fabryczny. Franco jeździ starszym Moto , a ciekawe co dostanie Cal. Kierowca testowy w wyścigu to strzał w 10- zwłaszcza dla Yamahy.

  5. Stawiam na 4 wywrotki w 3 wyścigach :D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
162 zapytań w 2,433 sek