Home / MotoGP / Oliveira z niewielkimi szansami na awans do fabrycznej Aprilii

Oliveira z niewielkimi szansami na awans do fabrycznej Aprilii

W dwóch najbliższych sezonach teoretycznie nie powinno być wolnych miejsc w fabrycznym zespole Aprilii, bowiem zarówno Aleix Espargaro jak i Maverick Vinales mają ważne kontrakty na 2024 rok, ale drzwi nie zostały jeszcze całkowicie zamknięte przed Miguelem Oliveirą.

Portugalczyk wygrał w zeszłym sezonie dwa wyścigi. Jeździł jednak nierówno, i doszło do rozstania z KTM. Teraz jest związany z Aprilią na lata 2023 i 2024 – tak samo jak Vinales i Espargaro. Startować jednak będzie tylko w zespole satelickim RNF. Mimo to, Oliveira i tak będzie korzystać w przyszłym roku z motocykla fabrycznego.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Dla Miguela jest jasne, że Aleix i Maverick są związani z Aprilią na kolejne dwa lata” – powiedział dyrektor wyścigowy Aprilii, Massimo Rivola. Dodaje jednak: „Zawsze podkreślamy, że „nigdy nie mów nigdy”. Na przykład, zobaczyliśmy, co stało się z Maverickiem w Yamasze w 2021 roku. Naszym celem jest jednak szanowanie naszego planu. Na przykład, jeśli Aleix zdecyduje się zrezygnować po dwóch latach i będzie wolał skupić się na swojej pasji – kolarstwie szosowym, wtedy pojawi się wolne miejsce.”

Przypomnijmy, że Vinales odszedł z Yamahy w atmosferze skandalu, gdy udowodniono, że próbował celowo uszkodzić silnik. W testach przedsezonowych prezentował się jednak znakomicie, podobnie jak Aleix Espargaro. Hiszpan ma jednak już 33 lata i można mówić, że w kilku najbliższych sezonach będzie kończył karierę. Tegoroczny sezon MotoGP będzie już dla niego 13. w karierze.

Źródło: Speedweek, crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. „Hiszpan ma JUŻ 33 lata, „, podobnie mówi się o MM, że JUŻ 30 na karku, pewnie ktoś nazwie mnie fanboyem ale to pokazuje jak Rossi był wyjątkowy, w wieku 36 lat był w swojej absolutnie topowej formie, gdyby wtedy, w 2015 miał 10 lat mniej to moim zdaniem jeździł by dokładnie tak samo, wiemy co się wtedy działo, ale uważa to za coś wyjątkowego, ze mieliśmy okazję tych dwóch oglądać właśnie w top formie, mimo, że różni ich 14 lat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
149 zapytań w 1,506 sek